Nowy gameplay z Half-Life: Alyx. Valve opublikowało trzy filmy z rozgrywką

Eksploracja, walka i ciężka atmosfera.

Valve opublikowało trzy nowe materiały z rozgrywką z Half-Life: Alyx. Twórcy zaprezentowali różnorodne sceny i sytuacje, które demonstrują, z jakich elementów składa się gameplay w najnowszej odsłonie serii.

Widzimy więc bohaterkę walczącą z zombie oraz przeszukującą pomiesczenia w opuszczonej stacji metra. W pierwszym filmie pokazano między innymi, jak naturalnie przebiega interakcja z elementami otoczenia.

Drugie wideo rozpoczyna się zagadką związaną z hakowaniem, które przebiega w dosyć niezwykły sposób - możliwy do zrealizowania prawdopodobnie tylko w VR. Później następuje dalszy ciąg eksploracji opuszczonych wnętrz.

Ostatni materiał w największym stopniu skupia się na walce, głównie z siłami Kombinatu. Możemy tutaj zobaczyć nowe rodzaje jednostek, z którymi nie ścieraliśmy się w Half-Life 2.

Warto też zwrócić uwagę, że teleportacja z miejsca na miejsce to tylko jeden ze sposobów poruszania się - możliwe będzie też kontrolowanie postaci w tradycyjny sposób, jak w innych grach FPP.

Half-Life: Alyx debiutuje 23 marca na wszystkich urządzeniach VR wspierających SteamVR. Akcja osadzona jest po wydarzeniach pierwszej odsłony cyklu.

Następnie: Baby Yoda w Star Wars Battlefront 2 - dzięki modyfikacji

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami