Crossout - poradnik i najlepsze porady

Podstawy mechaniki, prowadzenia walki i tworzenia pojazdów.

Witamy w poradniku do Crossout, czyli darmowej gry akcji od studia Gaijin. Jest to sieciowa strzelanka, w której nacisk jest położony na starcia pojazdów w postapokaliptycznym świecie w stylu Mad Maksa.

W tej rozbudowanej produkcji, opartej na darmowym systemie, tzw. Free 2 Play (F2P), mamy również możliwość zdobywania doświadczenia, a przede wszystkim dużą swobodę w tworzeniu i modyfikowaniu pojazdów. Autorzy przygotowali cały warsztat z setkami części, z których możemy tworzyć różnorodne auta bojowe.

W naszym opracowaniu znajdziecie informacje związane z rozpoczęciem gry w Crossout, mechaniką, a także wskazówki dotyczące walki oraz korzystania z garażu. Nie zabrakło też sporej liczby wiadomości ogólnych, związanych między innymi z frakcjami czy płatną zawartością gry.

Poradnik i wskazówki do Crossout

W tym miejscu znajdziecie ważne informacje związane z grą i rozgrywką. Wystarczy wybrać interesujący dział z listy poniżej i kliknąć na odnośnik, który przeniesie do odpowiedniej strony poradnika.

Informacje ogólne:

Walka:

Garaż:

Aktualizacja wkrótce.

Interfejs, HUD, ikony na ekranie

Rozgrywka w Crossout jest nastawiona przede wszystkim na szybką i dynamiczną akcję, dlatego interfejs nie jest przesadnie skomplikowany. Warto szybko zapoznać się z oznaczeniami na ekranie, aby w pełni czerpać przyjemność ze starć.

interfejs
  • 1. Nasz pojazd - w centrum ekranu na dole znajduje się model auta, którym kierujemy.
  • 2. Stan broni - ikony wskazują czas przeładowania lub ochłodzenia broni. Jeśli ikony są żółte, to musimy chwilę odczekać, zanim będziemy mogli wznowić ostrzał.
  • 3. Pancerz - pokazuje ilość „życia" pojazdu. Jeśli wskaźnik spadnie do zera, to maszyna eksploduje.
  • 4. Minimapa - pokazuje bliskie otoczenie pojazdu, a także sojuszników i zlokalizowanych wrogów. Na lewo od mapy jest szybkościomierz maszyny.
  • 5. Stan naszej drużyny - pokazuje skład naszego zespołu oraz ilość zniszczonych wrogów każdego uczestnika. Słabo widoczne nazwy oznaczają wyeliminowanych kompanów.
  • 6. Stan wrogiej drużyny - w zależności od trybu mogą pojawiać się tu różne elementy na przykład wskaźnik przejmowania bazy lub wytrzymałość wrogiego bossa.
  • 7. Informacje o walce - można szybko sprawdzić statystyki rywali oraz ich stan osobowy.
  • 8. Komunikaty - w tym miejscu wyświetlane są informacje o zniszczeniach pojazdów poszczególnych graczy, a także informacje wysyłane przez graczy.

Crossout - porady na start

- Podczas walki zwracaj uwagę na nazwy graczy. Na dole list najczęściej są zawodnicy sterowani przez sztuczną inteligencję. Zazwyczaj łatwo poznać ich po nazwie - ksywki składają się bowiem z imion zaczynających się wielką literą. Niszczenie botów często jest łatwym zyskiem, umożliwiającym m.in. zdobycie surowców.

- Pamiętaj o kołach sterowych. Częstym błędem jest tworzenie nowych pojazdów i umieszczanie w nich jakichkolwiek kół. Tymczasem istnieją ich dwie kategorie - zwykłe (wheel) oraz sterowe (ST wheels). Jeśli nie zamontujesz w pojeździe przynajmniej jednej pary tych drugich, to nie będziesz w stanie skręcać.

- Uważaj na przegrzewanie broni. Prowadzenie ciągłego ognia np. z karabinów maszynowych, w końcu doprowadzi do ich przegrzania. W rezultacie przez kilka chwil pojazd może stać się bezbronny i stanowić łatwy cel dla przeciwnika. Dlatego czasami warto strzelać przerywanymi seriami, które pozwalają prowadzić ostrzał przez dłuższy okres czasu.

- W trakcie starć staraj się celować w newralgiczne punkty wrogich pojazdów. Zamiast ostrzeliwać solidny pancerz skup się na przykład na niszczeniu opon, zamontowanych broni lub elementów wybuchowych, takich jak beczki z paliwem.

- Jeśli podczas bitwy nie widzisz już szans na utrzymanie się przy życiu (np. pancerz jest na wyczerpaniu lub zostałeś pozbawiony broni), to możesz podjechać do wrogiego pojazdu i zdetonować się (klawisz „Backspace"). Jeżeli przeciwnik nie zdąży się oddalić, to eksplozja zada mu duże obrażenia.

- Stale obserwuj minimapę znajdującą się w prawym dolnym narożniku ekranu. Dzięki niej nie tylko będziesz mógł szybko rozeznać się w terenie, ale również sprawdzić gdzie znajdują się sojusznicy oraz wrogowie.

- Testuj stworzone lub zmodyfikowane pojazdy. W ten sposób będziesz w stanie szybko sprawdzić czy maszyna zachowuje się zgodnie z założeniami. Jeśli pojawią się jakieś problemy związane na przykład ze sterownością lub pancerzem, to będziesz mógł dokonać korekt, zanim trafisz na prawdziwe pole bitwy.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami