Wiedźmin - obsadzono rolę serialowego Vesemira

Mentor Geralta z Rivii pojawi się w 2 sezonie.

Platforma Netflix ujawniła, że w 2 sezonie serialu „Wiedźmin” w Vesemira - mentora Geralta z Rivii - wcieli się Kim Bodnia.

Duński aktor, który zagra starszego zabójcę potworów i gospodarza twierdzy Kaer Morhen, znany jest między innymi z telewizyjnego thrilleru „Obsesja Eve”. Pojawi się także w powstającej produkcji fantasy „List do króla”.

Wbrew spekulacjom fanów i nieoficjalnym informacjom, w Vesemira nie wcieli się więc Mark Hamill. Niedawne doniesienia wskazywały, że Netflix to właśnie aktorowi z „Gwiezdnych Wojen” zaoferował rolę, ale platforma nie doczekała się odpowiedzi.

Ogłoszenie o zaangażowaniu Bodnii uzupełnia wcześniejsze szczegóły na temat obsady. Jakiś czas temu ujawniono, że w kontynuacji przygód Białego Wilka wystąpią między innymi Kristofer Hivju z „Gry o Tron” i Thue Ersted Rasmussen z „Szybkich i wściekłych 9”.

2 sezon „Wiedźmina” ukaże się w 2021 roku, a obecnie trwają prace na planie filmowym. Warto zaznaczyć, że w planach jest też film animowany poświęcony Vesemirowi - zapewne głosu postaci także użyczy wspomniany Bodnia.

Następnie: Fani wierzą, że Hideo Kojima w przyszłym tygodniu ujawni nowe Silent Hill

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami