Rainbow Six Siege - poradnik i najlepsze porady

Wskazówki: jak grać, Operatorzy, walka.

Witamy w naszym poradniku do Rainbow Six Siege. Tytuł ten to popularna strzelanka sieciowa i pierwsza gra w historii Ubisoftu tak mocno opierająca się na trybie multiplayer. Na tyle, że twórcy nie przygotowali nawet żadnej kampanii z historią.

Założenia są proste - mamy dwie drużyny, które rywalizują w dosłownie kilku trybach. System destrukcji otoczenia i przeróżne postacie sprawiają jednak, że rozgrywka ma sporo głębi.

W niniejszym poradniku podpowiemy wam, jakie postacie sprawują się najlepiej w konkretnych sytuacjach. Pomożemy odnaleźć się w konkretnych trybach i odpowiemy na wszystkie najważniejsze pytania związane z gameplayem.

Poradnik i wskazówki do Rainbow Six Siege

Tutaj omawiamy najbardziej istotne kwestie związane z mechaniką rozgrywki w Siege. Te wyjaśnienia pomogą wam poznać elementy, które trudno opanować na samym początku.

Interfejs i HUD

Poniżej objaśniamy najważniejsze elementy widoczne na ekranie podczas rozgrywki. Interfejs jest w miarę prosty, choć niektóre elementy nie występują w innych shooterach.

ui

1 - Pozycja postaci (stojąca, przykucnięta, leżąca).
2 - Ikony zawodników. Zabici zostają przekreśleni.
3 - Ikony towarzyszy oznaczają ich pozycję cały czas.
4 - Ikony oznaczające cel (dla atakujących), o ile zostanie odkryty w fazie przygotowań.
5 - Punkty zdrowia.
6 - Od lewej: gadżet, ikona oznaczania celu, korzystanie z kamer, dron, tryb strzału i umiejętność specjalna Operatora.
7 - Nazwa miejsca, w którym się znajdujemy.

Porady na start

- Zacznij od Operacji. Siege nie oferuje kampanii fabularnej, ale w tym trybie można zmierzyć się z botami. Pierwsze misje Operacji oferują niski poziom trudności, są więc dobrym sposobem na to, by na spokojnie zapoznać się ze sterowaniem, mapami i bronią.

- Nie przejmuj się Operatorami. Przynajmniej nie od razu. Kupując grę masz do wyboru wystarczającą liczbę postaci na start. Skup się na 1-2 Operatorach atakujących i defensywnych, przyzwyczaj się do gry właśnie nimi. Zakup kolejnych rozważ dopiero po kilkunastu godzinach, gdy osiągniesz wysoki poziom.

- Korzystaj z mikrofonu. Nie musisz nawiązywać przyjaźni i prowadzić rozmów z kompanami z drużyny, ale czasem jedno słowo wskazujące, gdzie jest wróg, może ocalić komuś wirtualne życie.

- Ostrożnie ze skinami. Skórki postaci są po to, by je podziwiać. To jasne. Pomyśl jednak, czy na pewno chcesz ubrać Operatora w coś jaskrawego i kolorowego... To przyciąga wzrok, a raczej nie chcemy ułatwiać pracy przeciwnikowi.

- Zakładaj prywatne mecze. To najlepszy sposób, by bezstresowo nauczyć się map. Możesz sprawdzić, gdzie są zniszczalne ściany, gdzie znajdują się kamery wykorzystywane przez obrońców i tak dalej.

- Uważaj na towarzyszy. Pamiętaj, że w Siege można ranić sojuszników. Nie strzelaj więc do wroga, jeśli niebezpiecznie blisko linii strzału znajduje się ktoś z twojej drużyny. Uważaj z granatami i materiałami wybuchowymi.

- Nie biegaj, jeśli nie musisz. Sprint wiąże się z głośnymi krokami. Biegając ujawniasz swoją pozycję, bo wrogowie mogą łatwo cię usłyszeć. Wykorzystuj bieg, gdy (przykładowo) chcesz dogonić ciężko rannego wroga, który próbuje się schować, lub gdy musisz uciekać przed wybuchem.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami