Rainbow Six Siege - jak poprawić celność

Trening.

Kontrola broni, odrzut i sterowanie w Rainbow Six Siege to specyficzna mieszanka rozwiązań z różnych strzelanek. Nie jest to w stu procentach realistyczny model (jak w Arma czy Squad), ale jest też bardziej autentyczny i wymagający niż choćby strzelanie w Call of Duty.

Ważne jest więc, by szybko opanować zasady gry, ale też nauczyć się dobrze celować. Oczywiście trening czyni mistrza, więc trzeba po prostu dużo grać. Mamy jednak parę dodatkowych, istotnych wskazówek.

Po pierwsze, zawsze staraj się celować w górną część klatki piersiowej (1). W ten sposób odrzut przy krótkiej czy nawet dłuższej serii spowoduje, że w wielu przypadkach trafisz w głowę przeciwnika.

celowanie1

Celowanie od razu w głowę jest bardziej ryzykowne i skuteczne raczej wtedy, gdy strzelasz pojedynczymi pociskami.

Warto też zmniejszyć czułość użycia celownika (2). Zrobisz to w opcjach sterowania w menu. Mniejsza czułość to większa precyzja i warto się do mniejszej czułości przyzwyczaić, nawet jeśli zazwyczaj preferujesz wyższe wartości.

celowanie2

Pozostałe dobre wskazówki:

  • Graj solo w TerroHunt i staraj się jak najszybciej pozbyć wrogów, ale nie używaj drona. Trenujesz w ten sposób swój czas reakcji na pojawiających się przeciwników.
  • Trenuj bez dźwięku. W ten sposób polegasz tylko na wzroku, jeszcze lepiej wyrabiając sobie dobre nawyki szybkiego reagowania.
  • Spróbuj używać celownika holograficznego.
  • Regularnie graj mecze w trybie Casual.
  • Na początku lub po długiej przerwie używaj często strzelb. Nie musisz wtedy aż tak precyzyjnie celować, ale jednocześnie oswajasz się z grą i poznajesz system obrażeń, ćwiczysz też czas reakcji.

Następnie: Rainbow Six Siege - najlepsi Operatorzy atakujący, jakiego wybrać

Spis treści: Rainbow Six Siege - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rainbow Six Siege - Renown, jak zarabiać Rozgłos

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami