Rainbow Six Siege - dodatki i modyfikacje broni: jakie wybrać

Lufy, uchwyty.

W Rainbow Six Siege możemy wybierać spośród kilku rodzajów dodatków do broni - wszystkie te akcesoria dostępne są od razu, nie musimy ich kupować ani odblokowywać.

Zastosowanie konkretnej modyfikacji zależy od sytuacji i naszego stylu gry. Pokrótce opisujemy poniżej każdy dodatek, by pomóc dokonać wyboru.

Najważniejsza część to lufa. Tutaj możemy zamontować:

Tłumik (Supressor). Nie tylko wycisza broń, ale i eliminuje ślady pocisków w powietrzu, a wrogom trudniej dostrzec, skąd strzelamy (o czym nie wspomina opis tego dodatku w grze). Jednocześnie jednak odrzut staje się bardziej nieprzewidywalny, a obrażenia nieco mniejsze.

Tłumik płomienia (Flash hider). To lepszy wybór od zwykłego tłumika. Zmniejsza znacznie odrzut przy krótkich seriach i pojedynczych strzałach, ale też eliminuje rozbłyski strzałów nad lufą, co dla niektórych okazuje się ważnym czynnikiem.

Hamulec wylotowy (Muzzle break). Zmniejsza odrzut od pierwszego strzału jeszcze bardziej niż tłumik płomienia, a jednocześnie zwiększa szybkość wyśrodkowania lufy po strzałach. Działa dobrze nie tylko z karabinkami DMR, ale też ze szturmowymi. W wielu przypadkach to bardzo dobry wybór.

Kompensator (Compensator). Zmniejsza poziome "rozbujanie" lufy, będąc bardzo dobrym wyborem w przypadku broni z niskim rozrzutem pionowym, idealnie je uzupełniając.

Wydłużona lufa (Extender barrel). Dodatek niemal bezużyteczny. Może zwiększyć nieco obrażenia na większych odległościach, ale psuje stabilność broni i zmienia rozrzut na tyle, że nie warto go wyposażać. Nie daj się zwieść opisowi i wzmiance o większych obrażeniach.

Dla lepszego zrozumienia rozrzutu, patrz na wzór rozrzutu pocisków po prawej stronie (1). Kolor zielony to pierwszy strzał, a czerwony to pozycja lufy i obszar trafiania pocisków pod dłuższej serii, jeśli nie rekompensujemy odrzutu manualnie.

dodatki

Następnie mamy uchwyty - i warto od razu wspomnieć, że w większości broni najlepszym wyborem jest uchwyt pionowy. Strzelaniny rozpoczynamy najczęściej i tak mając już broń z celownikiem przy oku, dlatego zalety pochylonego uchwytu są niwelowane.

Jeśli chodzi o laser - praktycznie nigdy nie warto go wybierać. Zdradza naszą pozycję, a strzelanie z biodra w Siege to rzadkość. Celowniki natomiast wybieraj wedle uznania. Przetestuj w Operacjach, z którego korzysta ci się najlepiej.

Następnie: Rainbow Six Siege - dodatki i modyfikacje broni: jakie wybrać

Spis treści: Rainbow Six Siege - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Rainbow Six Siege - rodzaje i zastosowanie broni

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami