PS4 i Xbox One mogą być za słabe na Baldur's Gate 3 - twierdzą twórcy

Gra zmierza na PC i Google Stadia.

Na razie potwierdzono, że Baldur's Gate 3 zmierza tylko na PC i Google Stadia. Nie wiadomo, czy produkcja pojawi się na konsolach, ale twórcy zasugerowali, że PS4 i Xbox One mogą mieć zbyt niską moc obliczeniową.

W rozmowie z naszymi kolegami z brytyjskiego Eurogamera producent wykonawczy projektu - David Walgrave - przyznał, że autorzy nie wiedzą, czy pozycja ukaże sie na innych sprzętach, ale przypomniał, że poprzednie tytuły studia Larian trafiały na kolejne platformy, by zmaksymalizować zyski.

- Nie sądzę, by konsole obecnej generacji mogły uruchomić produkcję. W naszym silniku dokonaliśmy szeregu różnych technicznych ulepszeń i nie wiem, czy działałby na tego typu urządzeniach - przekonuje.

- Może udałoby się włączyć grę, ale musielibyśmy znacznie obniżyć jakość tekstur i wielu innych elementów, przez co tytuł nie wyglądałby już tak dobrze - dodaje. Niewykluczone więc, że RPG pojawi się na platformach Sony i Microsoftu, ale dopiero na PS5 i Xbox Series X.

baldurs_gate_3_ps4
W Baldur's Gate 3 zmierzymy się z Łupieżcami Umysłów

Zobacz: Baldur's Gate 3 - premiera i najważniejsze informacje

Baldur's Gate 3 to kolejna odsłona uznanego cyklu. Produkcja ukaże się w tym roku w programie Early Access na Steamie - wczesna wersja zaoferuje sześć klas (czarodziej, kleryk, wojownik, łotrzyk, łowca i czarnoksiężnik) oraz pięć pochodzeń postaci.

Źródło: Eurogamer.net

Następnie: Tajemnicze obrazki na stronie Rockstara - wkrótce zapowiedź gry?

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami