Pierwszy gameplay z Baldur's Gate 3 - godzina rozgrywki

Nie obyło się bez sromotnej porażki w walce.

Podczas panelu na targach PAX East zaprezentowano pierwszy gameplay z Baldur's Gate 3. W sumie pokazano ponad godzinę rozgrywki.

Możemy przyjrzeć się kreatorowi postaci i początkowi przygody. Postacie zostają porwane przez Łupieżców Umysłu, ale statek wrogów rozbija się, więc bohaterowie uchodzą z opresji cało - tylko nieco obolali.

W kreatorze widzimy, że - podobnie jak w Original Sin 2 - możliwe jest wybranie tak zwanego „origin story”, a więc gotowej postaci z konkretną historią. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć własnego bohatera.

Wersja Early Access zaoferuje sześć klas: to czarodziej, kleryk, wojownik, łotrzyk, łowca oraz czarnoksiężnik. Dostępne rasy to człowiek, krasnolud, tiefling, drow, pół-drow, elf, pół-elf, githyianki i niziołek. Kolejne będą dodane po premierze.

Kamera może być umiejscowiona za plecami postaci, ale można zdecydować się też na bardziej tradycyjny widok niczym z Original Sin. Oprawa również przywodzi na myśl poprzednią produkcję studia, choć tym razem mamy bardziej filmowe dialogi ze zbliżeniami.

bg3sc

Najwięcej różnic kryje się w mechanice opartej na zasadach piątej edycji Dungeons & Dragons. Twórcy zapowiedzą konkretną datę premiery wersji Early Access, gdy naprawią najpoważniejsze błędy, które jeszcze pojawiają się w grze.

Następnie: Władze Chin usunęły symulator epidemii z App Store - za "nielegalne" treści

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami