Pad do PS5 z funkcją bezprzewodowego ładowania - sugeruje nowy patent Sony

Oczekiwana opcja.

Kontroler do PlayStation 5 otrzyma przystawkę, która umożliwi bezprzewodowe ładowanie urządzenia - wynika z nowego patentu Sony.

Dokument zarejestrowano w lipcu ubiegłego roku, ale dopiero 27 lutego został publicznie ujawniony. Ten opisuje podpinany do pada adapter, który za pomocą technologii indukcyjnej synchronizuje się ze stacją bazową, by bez użycia kabli naładować baterię DualShocka.

patent01
Rysunek z patentu

Patent sugeruje, że wspomniana przystawka - po nałożeniu - przysłoni część przycisków kontrolera, dlatego wyposażona będzie we własne. Dzięki temu pojawi się możliwość grania bez konieczności zdejmowania gadżetu po każdym ładowaniu.

Dołączone do dokumentów szkice przedstawiają pad, który przypomina urządzenie dedykowane PS5, ujawnione jakiś czas temu w grafikach patentowych. Niewykluczone więc, że Sony zaoferuje bezprzewodowe ładowanie właśnie na swojej nowej konsoli.

patent02
Rysunek z patentu

Oczywiście należy zaznaczyć, że sama rejestracja, a nawet przyznanie patentu nie oznacza, że dane rozwiązanie zostanie wdrożone. Co ciekawe, niedawno odkryto, że producent PlayStation zarezerwował nakładkę do kontrolera, mierzącą tętno i poziom potliwości gracza.

Źródło: WIPO

Następnie: IEM 2020 - protest kibiców przed katowickim Spodkiem

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami