Dragon Ball Z Kakarot - walka z bossem: Kadabra

Jak pokonać króla demonów.

Kadabra jest jednym z tych bossów, którzy są wyjątkowo silni w zwarciu. Zmierzymy się z nim w ostatnim rozdziale głównej opowieści Dragon Ball Z: Kakarot, niedługo przed pierwszym spotkaniem z Okrutnym Buu.

Przeciwnik jest bardzo mocny na krótkim dystansie. Jeżeli będziemy chcieli sprawdzić się w walce w zwarciu, musimy się szykować na duże wyzwanie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zachowanie większej odległości.

Z tym wrogiem musimy się zmierzyć tylko raz podczas przechodzenia głównych misji gry.

Z Kadabrą walczymy jako Son Gohan w misji Władca Królestwa Demonów.

Atak Mieczem Ciemności

Nie licząc potężnych kombinacji w zwarciu, najpotężniejszą techniką Kadabry jest Atak Mieczem Ciemności (1). Wróg wykonuje trzy cięcia zadające poważne obrażenia. Każde z nich zadaje około 110 tysięcy punktów obrażeń. Ponieważ wróg wykonuję tę technikę bardzo szybko, najłatwiej uniknąć jej z pomocą bloku. Wtedy musimy się liczyć z jedynie 50 tysiącami punktów obrażeń.

726

Jeżeli nie chcemy tracić zdrowia, powinniśmy starać się uniknąć tego ataku. Gdy trzymamy się blisko wroga, musimy wykonać trzy uniki w idealnych odstępach czasowych. Powinniśmy zacząć manewr dopiero wtedy, gdy przeciwnik zaatakuje. Jeżeli wykonamy go zbyt wcześnie, nie uda się.

Ten atak to poza ciosami wręcz główne źródło obrażeń zadawanych przez rywala. Ma bardzo niewielki zasięg, więc możemy go uniknąć także zwyczajnie trzymając się w bezpiecznej odległości.

Miotacz płomieni

Pomimo nazwy Miotacz płomieni (2) działa nieco inaczej, niż mogłoby się wydawać. Bardziej przypomina Big Bang Vegety. Wróg wystrzeliwuje w naszym kierunku kulę ognia, która eksploduje po zetknięciu z nami.

727

To jedyny, prócz uderzeń ki, atak dystansowy rywala. Gdy nauczymy się go unikać lub od niego uciekać, będziemy mogli prowadzić walkę na odległość bez żadnych przeszkód. Pocisk leci bardzo szybko, więc musimy wykazać się dobrym refleksem.

W przypadku tego bossa trzymanie się na dystans jest najbezpieczniejszą taktyką.

Spis treści: Dragon Ball Z Kakarot - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Dragon Ball Z Kakarot - walka z bossem: Czarmar

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami