Xbox One ma nowe menu - aktualizacja konsoli

Szereg istotnych zmian.

Microsoft udostępnił lutową aktualizacje oprogramowania konsoli Xbox One. Najważniejszym elementem jest przeprojektowany wygląd interfejsu, który testowano od kilku miesięcy.

W odświeżonym menu zmieniono układ sekcji (tak zwanych kafelków), które teraz umieszczone są pionowo. Na górze znajduje się odnośnik do biblioteki posiadanych gier i aplikacji, a poniżej zakładki związane ze sklepem, abonamentem Game Pass i funkcjami społecznościowymi.

xbox_one_interfejs
Nowe menu Xbox One (źródło: Windows Central)

Użytkownicy mogą również personalizować wygląd interfejsu poprzez dodawanie kolejnych grup. Istnieje jednak możliwość usunięcia niepotrzebnych elementów - także tych domyślnych, stworzonych przez Microsoft.

Inną nowością jest funkcja zmiany położenia pojawiających się powiadomień, informujących na przykład o zdobytym osiągnięciu - do wyboru jest sześć różnych lokalizacji na ekranie. Ponadto usprawnienia w Game Pass, pozwalające pojedynczo pobierać gry z zestawów.

xbo_one_grafiki
Xbox One pozwala wysylać GIF-y

To nie wszystko, ponieważ ulepszono komunikator, który otrzymał możliwość wysyłania - poza wiadomościami tekstowymi - plików graficznych. Tymi ostatnimi mogą być nie tylko statyczne obrazki, ale też animowane GIF-y.

Źródło: Xbox, Windows Central

Następnie: Czarujące Ori and the Will of the Wisps na nowym gameplayu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami