Pełna wersja remake'u Half-Life ukaże się w marcu - po 16 latach prac

Projekt Black Mesa opuści program Early Access.

Studio Crowbar Collective poinformowało, że pełna wersja Black Mesa - remake'u pierwszej części Half-Life - zadebiutuje 5 marca. Gra opuści wówczas program Early Access. Obecnie cena pozycji to 71,99 zł.

Historia produkcji jest bardzo długa. Za projekt odpowiada grupa fanów, którzy wstępne prace rozpoczęli jeszcze w 2004 roku. W 2012 r. twórcy udostępnili darmowe demo, które zwróciło uwagę Valve - firma objęła patronat i zgodziła się na sprzedaż tytułu na Steamie.

Trzy lata później gra trafiła do programu Early Access, oferując użytkownikom fragment kampanii fabularnej oraz tryb wieloosobowy. Niedawno opublikowano aktualizację, która jest podobno ostatnią przed debiutem pełnej wersji.

Black Mesa to przede wszystkim odświeżona oprawa graficzna. Twórcy produkcji zdecydowali się jednak nie tylko na udoskonalenie warstwy wizualnej - deweloperzy postanowili znacznie rozbudować końcowe etapy oryginalnego Half-Life.

black_mesa_xen
Black Mesa zawiera rozbudowane etapy na planecie Xen

Mowa o misjach toczących się na planecie Xen. W pierwowzorze ukończenie sekwencji osadzonych w świecie obcych zajmowało około 30 minut, co autorom udało się przekształcić fragment, którego przejście trwa nawet kilka godzin.

Źródło: Steam

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami