GOG zwróci pieniądze nawet za ukończoną grę - do 30 dni po zakupie

Platforma apeluje jednak o rozsądek.

Platforma dystrybucji cyfrowej GOG zaktualizowała zasady zwrotu pieniędzy za zakupione gry. Użytkownicy mogą odzyskać wydane fundusze do 30 dni po transakcji - bez względu na ilość czasu spędzonego na zabawie.

„Wierzymy, że gracze powinni być zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego każdy z elementów naszego sklepu i ekosystemu został stworzony z myślą o Was, szczególnie jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa zakupów i Waszego zadowolenia” - napisano w komunikacie.

W oficjalnym FAQ wyjaśniono, że przy rozpatrywaniu próśb o zwroty, nie jest brany pod uwagę czas rozgrywki. Teoretycznie więc można poprosić o refundację nawet po ukończeniu danego tytułu. Platforma apeluje jednak o „nie wykorzystywanie zaufania”, na którym oparta jest nowa polityka - chociażby do składania „absurdalnej ilości” wniosków.

gog_zwroty
Nowe zasady obejmują wszystkie gry - także z wczesnego dostępu

GOG zaznacza, by refundacji nie traktować jako zamiennika dla negatywnej recenzji i w sytuacji, gdy jakaś produkcja nie przypadnie nam do gustu, podzielić się opinią o tytule, a nie żądać zwrotu pieniędzy. „Nie bądź takim graczem” - podkreślono.

GOG odda pieniądze na konto bankowe klienta lub do wirtualnego portfela sklepu. Aby poprosić o odzyskanie środków, należy skontaktować się z zespołem obsługi klienta. Każdy przypadek będzie jednak rozpatrywany indywidualnie, by systemu nie wykorzystywano ze szkodą dla twórców - niektóre wnioski mogą więc nie zostać zaakceptowane.

Źródło: GOG

Następnie: Pełna wersja remake'u Half-Life ukaże się w marcu - po 16 latach prac

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami