Sony opatentowało pad, który mierzy tętno i potliwość gracza

Nietypowe zastosowanie kontrolera.

Firma Sony opatentowała przeznaczoną dla pada przystawkę, której celem jest zbieranie „biologicznych informacji” na temat użytkownika.

Według dokumentu, który zarejestrowano w lutym 2018 roku, ale ujawniono dopiero kilka dni temu, urządzenie - umieszczane w miejscach służących do chwytania kontrolera - zmierzy tętno i poziom potliwości gracza. Dane zostaną następnie wykorzystane do spersonalizowania rozgrywki, choć nie wiadomo, w jakim stopniu.

pad_tetno
Fragment zarejestrowanego przez Sony patentu

W patencie wspomniano, że technologia „jest szczególnie istotna” w kontekście coraz większej popularności tak zwanych HMD, czyli zakładanych na głowę gogli rzeczywistości wirtualnej. Być może więc rozwiązanie jest w jakiś sposób związane z VR.

Nie jest to na razie jasne, ale istnieje możliwość, że Sony zastosuje przystawkę w kontrolerze, który pojawi się wraz z PS5. Konsola i pad powinny zadebiutować pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym, choć dokładna data premiery nie jest znana.

psvr_patent
Przystawka może współpracować z PS VR

Warto jednocześnie zaznaczyć, że fakt opatentowania urządzenia zbierającego „biologiczne informacje” o użytkowniku nie oznacza, że gadżet musi powstać. Wiele firm patentuje określone rozwiązania, choć później ich nie wdraża.

Źródło: FPO, GamingBolt

Następnie: Nowe gry na PS4 w PS Store - Two Point Hospital i inne

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami