FIFA 20 - drużyny z Copa Libertadores mogą zostać wyrzucone z turnieju, jeśli nie udzielą licencji EA Sports

Niektóre mają jednak podpisaną umowę z Konami.

Zespołom uczestniczącym w rozgrywkach Copa Libertadores grozi wyrzucenie z turnieju, jeżeli nie dzielą praw do swoich nazw, herbów i zawodników na rzecz gry FIFA 20.

W marcu wspomniana produkcja otrzyma darmową aktualizację, która wprowadzi południowoamerykańskie odpowiedniki Ligi Mistrzów, Ligi Europy i Superpucharu Europy. Pojawią się też oficjalne wizerunki klubów i sportowców rywalizujących w zawodach.

copa_fifa20
Do 2019 roku licencję na turnieje południowoamerykańskie posiadał PES i Konami

Brazylijski ESPN twierdzi jednak - powołując się na anonimowe źródła - że Athletico-PR, Atletico-MG, Corinthians, Palmeiras i Sao Paulo odmówiły udzielenia licencji twórcom serii FIFA. Powodem są umowy na wyłączność z autorami cyklu PES - zerwanie kontraktów oznaczałoby kary finansowe.

Według dziennikarzy, południowoamerykańska federacja piłkarska chce wykluczyć kluby, które nie zgodzą się użyczyć praw do swoich nazw i piłkarzy firmie EA Sports, zarówno z Copa Libertadores (odpowiednik Ligi Mistrzów), jak i Copa Sudamericana (ekwiwalent Ligi Europy).

Zobacz: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Poza wymienionymi drużynami, umowę na wyłączność z Konami podpisały także Flamengo, Boca Juniors, River Plate i Colo Colo. Z dotychczas ujawnionych informacji wynika jednak, że pierwsze trzy trafią do FIFA 20.

Źródło: ESPN

Następnie: Games with Gold: marzec 2020 - pełna oferta

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

FIFA 21 - ujawniono listę stadionów

95 obiektów i ponad 20 aren ulicznych.

FIFA 21 - demo tym razem niedostępne

EA Sports skupia się na dopracowaniu gry.

FIFA 21 w akcji, są gameplaye

Nagrania wprost z meczów.

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami