EA skasowało grę Star Wars z elementami otwartego świata - twierdzi Jason Schreier

Sequel Jedi: Upadły Zakon nadal powstaje.

Jason Schreier z serwisu Kotaku przekonuje, że EA skasowało Viking - projekt, który miał być spin-offem serii Star Wars: Battlefront.

Chodzi o grę, która wyewoluowała z dwóch innych porzuconych produkcji w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Pierwsza wersja tytułu - wówczas o roboczej nazwie Ragtag - powstawała w Visceral Games pod kierownictwem Amy Henning i miała kłaść nacisk na fabułę i zabawę w pojedynkę. W 2017 roku studio zamknięto, a pozycję anulowano.

star_wars_battlefront_2_spin
Viking miało być spin-offem Star Wars: Battlefront

Pozostałe po tytule elementy postanowiono wykorzystać w przygotowywanym przez zespół EA Vancouver projekcie Orca, który jednak po roku także anulowano. To właśnie na jego podstawie próbowano stworzyć mniejsze dzieło - Viking.

Jason Schreier - powołując się na sześciu anonimowych informatorów zaznajomionych z tematem - twierdzi, że tytuł miał ukazać się jesienią 2020 roku wraz z debiutem PS5 i Xbox Series X. Szefowie EA chcieli, by zapełnił lukę w kalendarzu wydawniczym i wynikach finansowych firmy.

star_wars_projekt_skasowany
To trzecia gra Star Wars skasowana przez EA od 2017 roku

Według dziennikarza, gra miała być powiązana ze Star Wars: Battlefront i zawierać „elementy otwartego świata”. Podstawy i prototyp opracowało EA Vancouver, ale później do pomocy zaangażowano Criterion Games, które miało nadzorować rozwój produkcji.

Problemem okazała się odległość dzieląca oba studia - jedno zlokalizowane jest w kanadyjskim Vancouver, a drugie w brytyjskim Londynie. Pojawiły się więc kłopoty logistyczno-komunikacyjne między deweloperami.

star_wars_jedi_upadly_zakon
Kontynuacja Star Wars Jedi: Upadły Zakon jest podobno bezpieczna

Jeden z rozmówców Kotaku porównuje całość do sytuacji, gdy „w kuchni jest za dużo kucharek” - każdy z zespołów chciał pełnić wiodącą rolę w projekcie. Przykładowo Criterion Games zamierzało położyć większy nacisk na fabułę i postacie.

Electronic Arts ostatecznie uznało, że nie uda się przygotować gry w półtora roku. Nie chcąc przedłużać prac, wydawca anulował ją w pierwszej połowie 2019 roku.

EA nie skomentowało na razie doniesień, ale Schreier uchodzi za jednego z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży, którego rewelacje zazwyczaj okazywały się prawdziwe. Sam redaktor twierdzi, że obecnie trwają prace nad dwoma grami Star Wars - Jedi: Upadły Zakon 2 i mniejsza produkcja w studiu Motive.

Źródło: Kotaku

Następnie: Gracz jako rekin ludojad - kwadrans rozgrywki z Maneater

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami