Broomstick League to gra przypominająca Quidditcha ze świata Harry'ego Pottera

Wystartowały otwarte testy.

Broomstick League to produkcja, która najwyraźniej jest inspirowana Quidditchem - fikcyjną dyscypliną sportu ze świata Harry'ego Pottera. Gra może też budzić skojarzenia z samochodowym Rocket League. Obecnie na Steamie trwają otwarte testy.

Produkcja skupia się na zmaganiach czarodziejów, latających na miotłach i używających różdżek. Zasady są proste: magiczną piłkę należy wrzucić w portal znajdujący się po stronie rywala, za co przyznawany jest punkt. Dostępne są mecze 1 na 1, 2 na 2 lub 3 na 3.

W toku zabawy można wspomóc się zaklęciami, by na przykład wytrącić piłkę z rąk rywala i teleportować się na dogodniejszą dla siebie pozycję. Twórcy przekonują, że czary można łączyć, a kombinacji jest nieskończona liczba.

Tytuł pozwala graczom spersonalizować własnego czarodzieja poprzez dostosowanie twarzy oraz wyglądu mioteł i różdżek, których nowe skorki odblokowuje się w trakcie zabawy. Podczas rozgrywki użytkownicy zdobędą też kolejne sposoby ekspresji dla postaci.

broomstick_league_1
Można używać zaklęć

Autorzy przygotowali również system awansowania na kolejne poziomy, a także rankingi sieciowe i inne opcje przydatne w śledzeniu statystyk magicznego zawodnika. Same mecze toczą się na różnorodnych arenach, wśród których są mapy z trollami i smokami.

Broomstick League trafi 3 marca do programu Early Access na Steamie, ale obecnie każdy zainteresowany może zapoznać się z grą - wczoraj rozpoczęły się otwarte testy, które zakończą się w poniedziałek, 24 lutego.

Źródło: Steam

Następnie: Activision pozywa forum Reddit, by dowiedzieć się, kto ujawnił informacje o trybie battle royale do Call of Duty: Modern Warfare

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami