Activision pozywa forum Reddit, by dowiedzieć się, kto ujawnił informacje o trybie battle royale do Call of Duty: Modern Warfare

Powołuje się na naruszenie praw autorskich.

Reddit to popularne forum internetowe, na którym dyskutuje się o grach, filmach i nie tylko. W ubiegłym tygodniu firmę zarządzającą serwisem pozwało Activision.

Koncern żąda od administracji portalu ujawnienia tożsamości użytkownika Assyrian2410. Ten niedawno opublikował „znalezioną grafikę”, pochodzącą najprawdopodobniej z Warzone - niezapowiedzianego jeszcze trybu battle royale do Call of Duty: Modern Warfare.

Internauta szybko usunął ilustrację, ale oczywiście w sieci nic nie ginie i inni zachowali kopie. Teraz Activision chce dowiedzieć się, kto tak naprawdę jest odpowiedzialny za udostępnienie obrazka na Reddicie, by przeciwko autorowi wpisu podjąć stosowne kroki prawne.

reddit_pozew
Reddit jest jednym z największych for internetowych

W wezwaniu sądowym, który do sądu w Kalifornii wpłynął 14 lutego, prawnicy firmy powołują się na fakt, że grafika naruszała prawa autorskie - co ciekawe, związane właśnie ze wspomnianym Call of Duty: Modern Warfare.

Przedstawiciele forum Reddit czas na udzielenie informacji o użytkowniku posługującym się pseudonimem Assyrian2410 mają do 29 lutego. Na razie nie nie skomentowali jednak żądań wystosowanych przez Activision, więc nie wiadomo czy spełnią prośbę.

Nie jest oczywiście jasne, czy przy rejestracji wspomniany internauta podał prawdziwe dane. Faktem jest jednak, że witryna stara się weryfikować nieoficjalnie doniesienia o grach czy filmach publikowanych w serwisie.

Z niepotwierdzonych na razie informacji wynika, że tryb battle royale do Call of Duty: Modern Warfare otrzyma nazwę Warzone i zostanie wydany w formie darmowej, dostępnej dla wszystkich zainteresowanych, gry.

Źródło: The Hollywood Reporter

Następnie: Ghost of Tsushima - sceny ze zwiastuna odtworzone w Dreams

Reklama

Skocz do komentarzy (8)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (8)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami