Wolcen - projekty: czym są i jak z nich korzystać

Wykonywanie projektów, rozbudowa miasta Stormfall.

W momencie ukończenia kampanii fabularnej - czyli skończenia 3 aktu - gracz odblokuje tzw. end game. W grze Wolcen polega on na dwóch rzeczach - odblokowywaniu coraz wyższych poziomów ekspedycji, by zyskać lepsze przedmioty i rozbudowie miasta Stormfall. To drugie wykonywane jest w oparciu o projekty. Czym są i jakie gracz będzie miał korzyści z ich ukończenia?

By wejść do okna rozwoju miasta, należy nacisnąć klawisz N. Projekty dzielą się na dwie grupy. Pierwszą są wszelakie rozbudowy miasta - jak naprawa Garnizonu Poszukiwaczy (1), Stoczni (2) czy Kuźni (3). Po ukończeniu tego typu projektów, odblokowują się dalsze mechaniki związane z danym budynkiem.

081

Dla przykładu, po naprawie wspomnianego Garnizonu Poszukiwaczy i wejściu do niego poprzez kliknięcie na ikonkę, wyświetli się nowe okno z listą kolejnych projektów, których podjąć może się gracz (4). Projekty te są powtarzalne - wykonywać można je nielimitowaną ilość razy. Co więcej, nagrody z nimi związane (5) są losowe - raz będzie to złoto, innym razem jakiś przedmiot, a jeszcze innym wzrost wydajności.

082

Wykonywanie tych powtarzalnych projektów jest na dłuższą metę kluczowe, gdyż pozwala pozyskiwać surowce - szczególnie Pierwotną Więź i części do modyfikacji przedmiotów - znacznie szybciej, niż gracz jest w stanie zebrać je samodzielnie, chociażby w ramach ekspedycji.

Do ukończenia każdego projektu wymagana jest wydajność - więcej o tej mechanice poczytasz w rozdziale wydajność: co to jest, jak zwiększyć.

W danej chwili gracz może wykonywać maksymalnie 5 projektów (6) - początkowo można, co prawda, podjąć się tylko 2 na raz, ale każda kolejna rozbudowa Pałacu Stormfall (7) pozwala zwiększyć tę liczbę do 3, 4 i finalnie 5.

083

Następnie: Wolcen - Forma Apokaliptyczna: czym jest i jak z niej korzystać

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - tryb offline: edycja postaci, zmiana wyglądu, więcej punktów

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami