Wolcen - Forma Apokaliptyczna: czym jest i jak z niej korzystać

Formy Apokaliptyczne, umiejętność ostateczna, zamiana w demona.

W grze Wolcen występuje mechanika, która bez wątpienia wyróżnia ją na tle innych produkcji z gatunku, takich jak Diablo 3, Grim Dawn czy Path of Exile. Jest to Forma Apokaliptyczna, niejako umiejętność ostateczna, dzięki której postać zmienić może się w demona, zyskując zwiększone obrażenia, unikalne zdolności i niewrażliwość na ataki.

Formy Apokaliptyczne przypominają mechanikę Devil Trigger z serii Devil May Cry - pozwalają zmienić się postaci w demona (1), jednak nakładają przy tym limit czasowy, który wyrażony jest poprzez specjalny wskaźnik ulokowany pomiędzy paskami zdrowia i Mocy (2). Postać aktywować może transformację klawiszem R w momencie, gdy przynajmniej połowa paska jest zapełniona.

084

Ów pasek to wskaźnik posiadanych przez postać Pierwotnych Esencji. Jest to zasób, który regenerować można na dwa sposoby - zabijając stwory i zbierając go z Ołtarzy Form Apokaliptycznych (3), które spotkać można podczas eksploracji map. Zabijanie napełnia pasek powoli, skorzystanie z ołtarza uzupełnia mniej więcej jego połowę.

085

W grze Wolcen dostępne są 4 formy Apokaliptyczne. Wybierać je można na ekranie mechaniki, którą otwiera się przy pomocy klawisza F. Podczas kampanii fabularnej gracz odblokowuje 3 z nich, 4 można zdobyć dzięki rozwojowi miasta Stormfall - co opisane zostało w rozdziale jak odblokować 4 Formę Apokaliptyczną.

By zmienić formę, wystarczy zaznaczyć ją za pomocą kliknięcia (4), a następnie kliknąć w przycisk Potwierdź (5). Z mechaniki tej warto korzystać podczas trudniejszych starć, głównie za sprawą nieśmiertelności, która wiąże się z jej aktywacją.

086

Następnie: Wolcen - jak duplikować umiejętności, korzyści

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - projekty: czym są i jak z nich korzystać

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami