Seks w Red Dead Redemption 2 - Rockstar żąda usunięcia moda Hot Coffee

Twórcy nie chcą jednak dać za wygraną.

Niedawno powstał mod do Red Dead Redemption 2, który odtwarza słynną misję Hot Coffee z GTA: San Andreas - usuniętą przez twórców aktywność związaną z seksem. Teraz Rockstar skontaktował się z twórcami narzędzia i żąda zaprzestania dystrybucji.

Oryginalny mod Hot Coffee zadebiutował 15 lat temu i odblokowywał minigrę, do której nie można było dostać się z poziomu gry, jednak została w plikach źródłowych. Gracze mogli sprawić, że dochodziło do zbliżenia między CJ'em a jedną z jego dziewczyn.

Wersja do Red Dead Redemption 2 opiera się na podobnych zasadach, jednak Arthur szuka partnerki wśród pracownic saloonów.

s3
Czy można liczyć na gorącą kawę?

YouTuber Swegta informuje, że z twórcami nowej edycji moda skontaktował się przedstawiciel prawny Take-Two oraz Rockstar. Firmy żądają usunięcia modyfikacji z sieci, ponieważ narzędzie rzekomo narusza EULA (umowę licencyjną z końcowym użytkownikiem) oraz „mnóstwo innych reguł”.

Oficjalnie użytkownik nie może bowiem modyfikować ani „rozkładać na czynniki pierwsze” produkcji Rockstar Games. Wiemy jednak, że firma zgadza się na mody do trybu single-player w Red Dead Redemption 2.

Hot Coffee w RDR2 to jednak według Rockstara treści pornograficzne - pomimo tego, że nie prezentuje nagości. Podczas minigry postacie są ubrane w tradycyjny strój.

s2
Wbrew pozorom postacie nie są nagie

„Jestem dość zaskoczony” - mówi w rozmowie z PCgamesN jeden z twórców narzędzia, Unlosing. „Nie spodziewałem się, że Take-Two będzie się tak martwić o mod do trybu dla pojedynczego gracza”.

„Według mnie to niepoważne, że Rockstar może do swoich gier dodawać dz**ki, ale kiedy ktoś robi to w modzie, to już jest »niewłaściwe«”.

Unlosing podkreśla, że Hot Coffee w RDR2 wykorzystuje assety (elementy gry), które są dostępne w produkcji amerykańskiej firmy. Animacje pochodzą z misji z Lennym, w której bohaterowie upijają się w barze. Dźwięki postaci to z kolei audio, które słyszymy w trakcie otrzymywania obrażeń.

Zobacz też: Mężczyzna, który ujawnił największy seksskandal w historii gier wideo

Twórcy moda nie zamierzają usuwać go ze strony Nexus Mods. Aby zobaczyć narzędzie, należy w preferencjach wyświetlania zezwolić na treści dla dorosłych.

Źródło: PCgamesN

Następnie: Microsoft Flight Simulator z 37 tysiącami lotnisk - nowy materiał ujawnia dbałość o szczegóły

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami