Przystępna cena PS5 i Xbox Series X ważniejsza niż gry na wyłączność - wynika z ankiety

Głosowanie na Twitterze Eda Boona.

Twórca serii Mortal Kombat - Ed Boon - zorganizował na Twitterze ankietę, pytając użytkowników, jaka powinna być najważniejsza cecha konsol następnej generacji. Tytuły na wyłączność przegrały między innymi z przystępną ceną, na którą zagłosowało większość użytkowników.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

  • Przystępna cena - 37,5 proc.
  • Obsługa gier z poprzedniej generacji - 30 proc.
  • Lepsza grafika - 19,2 proc.
  • Gry na wyłączność - 13,2 proc.
f
Krążą plotki, że nowe konsole będą droższe niż poprzednia generacja - stąd zapewne obawa graczy o cenę

W ankiecie wzięło udział ponad 50 tysięcy osób. Należy jednak zaznaczyć, że to prawdopodobnie głównie osoby śledzące Boona na Twitterze. Wyniki mogłyby wyglądać inaczej w przypadku większej próby, obejmującej osoby o bardziej zróżnicowanych zainteresowaniach.

Jeśli chodzi o cenę, wciąż nie znamy nawet przybliżonej kwoty, jaką zapłacimy za PS5 i Xbox Series X. Według nieoficjalnych informacji, Sony czeka w tej kwestii na ruch Microsoftu.

Wiemy na pewno, że obie konsole zaoferują wsteczną kompatybilność, przy czym w przypadku Series X funkcja sięgnie aż do gier z oryginalnego Xboksa. PS5 obsłuży prawdopodobnie jedynie produkcje z PlayStation 4.

Producenci konsol różnią się również podejściem do gier na wyłączność. Przez rok lub nawet dwa lata każda gra, która zadebiutuje na nowym modelu Microsoftu, będzie również dostępna na generacji Xbox One.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami