Odwołano pokaz The Last of Us 2 - Sony nie pojawi się na PAX East z powodu koronawirusa

"Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników jest najważniejsze".

Sony poinformowało, że wbrew wcześniejszym obietnicom nie pojawi się na PAX East, które odbędzie się w dniach 27 lutego - 1 marca w Bostonie. Firma nie pojawi się na wydarzeniu z powodu epidemii koronawirusa.

Na amerykańskich targach koncern zamierzał udostępnić wczesne wersje gier zmierzających na PS4. Najważniejszą atrakcją miała być możliwość zagrania we fragment powstającego The Last of Us 2 od studia Naughty Dog.

„Sony Interactive Entertainment podjęło dzisiaj decyzję o anulowaniu swojego udziału w tegorocznym PAX East w Bostonie z powodu rosnących obaw dotyczących COVID-19 (znanego też jako nowy koronawirus)” - napisano w komunikacie dodanym do oryginalnego wpisu o wydarzeniu na blogu PlayStation.

tlou2_pokaz_odwolany
W The Last of Us 2 wcielimy się w starszą Ellie

„Uznaliśmy, że to najbezpieczniejsza opcja, zwłaszcza, że sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Jesteśmy rozczarowani odwołaniem wizyty, ale zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas najważniejsze” - wyjaśniono.

Niewykluczone, że ostatecznie ujrzymy nowe fragmenty z The Last of Us 2 - być może Sony opublikuje gameplay, przedstawiający sekwencję, którą koncern miał udostępnić uczestnikom tegorocznego PAX East. Gra zadebiutuje 29 maja.

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Epidemia koronawirusa wybuchła kilka tygodni temu w chińskiej prowincji Wuhan i rozprzestrzeniła do innych krajów. Wirus jest bardzo groźny: do tej pory zaraziło się niespełna 76 tysięcy osób, spośród których zmarło ponad 2 tysiące.

Z powodu zagrożenia COVID-19 tymczasowo zamknięto zlokalizowane w Chinach fabryki należące między innymi do Samsunga i firmy Foxconn, która współpracuje z Apple. Pojawiły się także obawy, że sytuacja może doprowadzić do opóźnienia premier PS5 i Xbox Series X.

Źródło: Blog PlayStation

Następnie: Darmowa gra RPG w Notatniku - nietypowy projekt And yet it hurt

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami