Darmowa gra RPG w Notatniku - nietypowy projekt And yet it hurt

Tekstowa przygoda.

And yet it hurt to darmowa gra RPG od niezależnego dewelopera o pseudonimie Sheepolution. Projekt wyróżnia fakt, że rozgrywka toczy się w windowsowej aplikacji Notatnik i opiera się na komendach tekstowych.

Produkcja dostępna jest bezpłatnie za pośrednictwem serwisu Itch.to. Przy pobieraniu tytułu każdy zainteresowany może jednak - dobrowolnie - wesprzeć twórcę dowolną sumą pieniędzy.

Włączenie gry przebiega nietypowo. Po rozpakowaniu pobranych danych, należy kliknąć „and_yet_it_hurt.exe”, co otworzy folder z plikiem tekstowym „readme.txt”. Ten trzeba uruchomić w nowym dokumencie programu Notatnik.

Rozgrywka polega na wybieraniu odpowiednich komend - obok preferowanej w danym momencie opcji, umieszczamy dowolny znak. Jest też walka, która sprowadza się do wpisywania i kasowania liter. Każdą czynność należy zatwierdzić poprzez zapisanie pliku.

notatnik_rpg
Rozgrywka opiera się na tekście

Sama gra osadzona jest w realiach fantasy. Wcielamy się w chłopaka, którego rodzice zostają zamordowani przez złowrogiego smoka - młody bohater musi trenować, by zabić potwora i pomścić najbliższych.

Ze względu na charakter produkcji, nie brakuje dużej ilości tekstu - oczywiście w języku angielskim. Poszczególne sceny twórca ozdobił jednak elementami graficznymi typu ASCII, czyli wykonanymi za pomocą liter i cyfr.

Źródło: Itch.to, PC Gamer

Następnie: Kilkuset simów w jednym pokoju - fan The Sims 4 porwał wszystkich sąsiadów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami