World of Horror - niepokojący klimat w azjatyckim stylu. Od dewelopera z Polski

Nietypowa przygodówka.

World of Horror to nietypowa, mroczna przygodówka odwołująca się do estetyki gier z lat 80. z wczesnych wersji komputerów Macintosh. Za produkcję odpowiada Paweł Kozmiński z Wrocławia.

Produkcja nawiązuje do azjatyckich horrorów i pozwala poznać kilkanaście różnych historii. Nasza postać musi postarać się rozwiązać różne tajemnicze zagadki związane z wydarzeniami w małej miejscowości na japońskim wybrzeżu.

Uwagę zwraca przede wszystkim estetyka, ale pomysł na grę jest równie intrygujący. Scenariusze mają bowiem wiele części składowych, które nie zawsze odkrywamy. W zależności od naszej uwagi, szczęścia i czasu poświęconego na eksplorację, możemy zdobyć więcej kluczowych informacji czy przedmiotów.

Wszystkie akcje wykonujemy poprzez klikanie w różne przyciski, a walka odbywa się w turach. Historie są krótkie, ale musimy ukończyć je przy jednym podejściu z uwagi na rogue-lite'ową naturę gry.

World of Horror debiutuje na Steamie 20 lutego - w dziale Early Access. W przyszłości trafi też na PS4 i Switcha.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami