Wolcen - jak szybko zdobywać złoto

Sposoby na zwiększenie ilości złota.

Złoto w grze Wolcen jest jedną z dwóch dostępnych walut - obok Pierwotnej Więzi - i wykorzystywane jest praktycznie do wszystkiego. Potrzebne jest do kupowania i modyfikowania przedmiotów, ulepszania miasta, a nawet do modyfikowania ekspedycji. Jak więc szybko i sprawnie zwiększyć jego ilość?

O złoto nie trzeba martwić się do momentu przejścia trzeciego aktu, czyli dotarcia do end game'u. Od tego momentu sposobów na jego zużycie będzie mnóstwo - co wspomniane zostało we wstępie. Najlepszym sposobem pozyskiwania tego cennego surowca są wspomniane ekspedycje, do których dostęp uzyskuje się za sprawą Mapy Ekspedycji (1), po ukończeniu trzeciego aktu.

038

Podczas pojedynczej ekspedycji zdobyć można od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy sztuk złota - zarówno jako złoto wyrzucane przez wrogów i niszczenie zbiorników, jak i sprzedaż przedmiotów. Ważnym jest jednak, jeśli chcesz zdobyć możliwie dużo złota, by nie stosować modyfikatorów ekspedycji (2) - aktywacja 5 z nich kosztuje 12500 złota i w najlepszym wypadku wyjdziesz na tego typu wyprawie na zero.

039

Ważne jest też po prostu oszczędzanie. Nie warto trwonić złota na przeprowadzanie dziesiątek modyfikacji przedmiotów czy zakup legendarnego oręża od handlarza, gdy masz 40 czy 50 poziom i za chwilę lepszy sprzęt wypadnie z pokonanego bossa. Nie tyczy się to jednak sytuacji, gdy masz absolutnie topowe wyposażenie na bardzo wysokim poziomie. Zawsze jednak warto dwa razy zastanowić się przed wydaniem złota.

Podsumowując, by zmaksymalizować ilość pozyskiwanego złota, warto trzymać się tych zasad:

  • Nie trwonić złota - lepiej jest poczekać, aż z wroga wypadnie lepszy przedmiot, niż kupować horrendalnie drogie wyposażenie od handlarza.
  • Zbierać i sprzedawać przedmioty - tyczy się to przedmiotów rangi rzadki (żółte zabarwienie) i wyższej. Każdy taki przedmiot sprzedać można za kilkaset sztuk złota, a podczas ekspedycji lecą one z wrogów niczym deszcz.
  • Nie stosować modyfikatorów ekspedycji - tyczy się to, rzecz jasna, sytuacji, w której chcesz zyskać złoto. Jeśli zależy ci na zdobyciu przedmiotów, warto je wtedy stosować.
  • Niszczyć wszystkie pojemniki - podczas eksplorowania terenów, natrafisz na dziesiątki pojemników, takich jak dzbany, skrzynie czy pudła. Wszystkie te obiekty podświetlić można najeżdżając na nie myszką. Ich zniszczenie to spora szansa na upuszczenie kupki złota - jest to więc świetny sposób na pozyskiwanie tej waluty.

Następnie: Wolcen - Pierwotna Więź, jak ją zdobyć

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - jak zwiększyć obrażenia postaci

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami