Wiedźmin 3 z opcją przenoszenia zapisów gry między PC a Switch

Dzięki nowej aktualizacji na konsoli Nintendo.

CD Projekt Red opublikowało nową aktualizację Wiedźmina 3 w wersji Switch. Twórcy wprowadzili opcję, która umożliwia import zapisanych stanów rozgrywki z PC - i odwrotnie.

Funkcja pozwala przenieść save'y z edycji dostępnych na Steamie lub GOG na konsolę Nintendo. Dzięki temu, zabawę rozpoczętą na komputerze osobistym można kontynuować na urządzeniu japońskiego producenta.

wiedzmin3_switcher
Wiedźmin 3 na Switchu wygląda nieco gorzej niż na innych platformach

Aby skorzystać z rozwiązania, należy wybrać odpowiednią opcję, która pojawiła się w menu głównym gry, a następnie zalogować się na konto w wybranej platformie. Import dokona się za pomocą serwerów w „chmurze”.

Deweloperzy ostrzegają jednocześnie, że „błędy spowodowane modami mogą zostać przeniesione wraz z zapisem z wersji PC”. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że usterki wywołane instalacją modyfikacji, pojawią się też na Switchu.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Wspomniana aktualizacja wydania z konsoli Switch wprowadza także inne nowości. Do najważniejszych należą obsługa ekranu dotykowego (dla nawigacji po menu, interakcji z elementami interfejsu i zabawy w Gwincie).

To nie wszystko, ponieważ twórcy zaimplementowali również dodatkowe opcje graficzne i usprawnienia wydajności. Ponadto usunięto rozmaite błędy - związane zarówno z rozgrywką, jak i warstwą wizualną.

Wiedźmin 3 ukazał się w 2015 roku na PC, PS4 i Xbox One. Na Switchu produkcja pojawiła się zaś w październiku 2019 roku.

Źródło: CD Projekt Red

Następnie: Wkrótce najpopularniejszymi "konsolami" będą laptopy z kartami GeForce - twierdzi szef Nvidii

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami