Wolcen - jak resetować atrybuty postaci

Odzyskiwanie atrybutów.

Atrybuty postaci w Wolcen to po prostu jej podstawowe parametry, będące odpowiednikiem siły, zręczności czy inteligencji z innych gier RPG. Tutaj są to Zaciekłość, odpowiadająca za trafienia krytyczne, Wytrzymałość, która zwiększa punkty zdrowia i osłonę, Zwinność wpływająca na szybkość ataku i rzucania zaklęć, a także Mądrość, która zwiększa odporność postaci na negatywne efekty.

Atrybuty te w głównej mierze warunkują sprawność postaci - to, jak dobrze radzić będzie sobie w walce z potworami. Postać zyskuje 10 punktów do rozdysponowania na poszczególne atrybuty z każdym poziomem doświadczenia - ich umiejętne rozłożone wpłynie więc na możliwości bojowe postaci. Punkty te w prosty sposób można odzyskać, by je ponownie rozdzielić.

W tym celu należy otworzyć kartę postaci, wciskając klawisz C. W nowym oknie zlokalizować trzeba przycisk Resetuj Atrybuty dla X (1) - X będący kosztem operacji, za którą gracz zapłaci złotem. Po kliknięciu na przycisk, wszelkie rozdysponowane wcześniej atrybuty zostaną przywrócone i gracz będzie mógł je ponownie rozdać.

022

Proces ten można powtarzać do woli, warunkiem jest jednak konieczność przebywania w mieście. Koszt reset atrybutów rośnie wraz z awansem postaci na wyższe poziomy.

Jeśli brakuje ci złota, by przeprowadzić reset, zdobyć można je na kilka sposobów. Pierwszym jest sprzedaż pozyskiwanego ekwipunku. W tym celu udać należy się, na przykład, do Mohabiego (2). Interakcja z tą postacią otworzy okno handlu. By sprzedać przedmiot wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy.

023

Złoto zdobywa się także poprzez zabijanie stworów i niszczenie pojemników - w obu przypadkach wypadnie ono na ziemie i wystarczy się do niego zbliżyć, by je zebrać. Wykonywanie misji, a w dalszej części gry branie udziału w ekspedycjach także pozwala pozyskać ten cenny kruszec - wartość będzie tym większa, im trudniejsze było wyzwanie.

Następnie: Wolcen - jak rozwijać umiejętności

Spis treści: Wolcen - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Wolcen - jak resetować punkty umiejętności

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami