75-letnia matka bohatera RDR2 zagrała w przebój Rockstara, by zrozumieć fenomen gry

Wirtualna rozrywka to rodzaj sztuki?

75-letnia matka Benjamina Byrona Davisa, który w Red Dead Redemption 2 wcielił się w postać Dutcha, zagrała w produkcję Rockstara, by móc w pełni zrozumieć pracę syna.

Jessica Hoffmann Davis zawodowo jest pedagogiem i autorką książek o roli sztuki w edukacji. Na podstawie przygody z interaktywnym westernem, napisała esej, w którym przygląda się fenomenowi wspomnianej gry i samej wirtualnej rozrywki.

rdr2_dutch_esej
Benjamin Byron Davis wcielił się w Dutcha van der Linde'a

Kobieta zainteresowała się Red Dead Redemption 2 w sierpniu 2019 roku, gdy odwiedziła targi FanExpo w Bostonie, gdzie była świadkiem spotkania syna z fanami. Przyznaje jednak, że na początku miała problemy ze sterowaniem - opanowanie podstaw rozgrywki zajęło jej dwa tygodnie.

„Kontroler połączył mnie z Arthurem [Morganem - dop. red.]. Decydujemy, gdzie pójdziemy, co nosimy, czy golimy brodę, przekazujemy pieniądze gangowi Dutcha, czy udajemy się do saloonu, by zagrać w pokera” - pisze Davis.

rdr2_arthur
Jessica Hoffmann Davis docenia intymną więź z Arthurem

„Warto zastanowić się nad intymną relacją pomiędzy graczem i głównym bohaterem, którą umożliwia właśnie konsola” - tłumaczy w tekście. W eseju przekonuje, że gry można uznać za rodzaj sztuki.

„Tak jak inne dzieła sztuki, nigdy nie uchwycimy wszystkiego przy jednym podejściu. Możemy regularnie wracać i za każdym razem odkrywać nowe rzeczy, a na stawiane pytania nigdy nie odnajdziemy pełnych odpowiedzi ze względu na mnogość możliwych interpretacji” - dodaje.

Pracę matki Benjamin Byron Davis opublikował na forum Reddit. Aktor jednocześnie zaznaczył, że 75-letnia kobieta to ekspert w dziedzinie, której poświęciła esej - jest wykładowcą na Harvardzie i autorką czterech sztuk teatralnych.

Red Dead Redemption 2 dostępne jest na PC, PS4 i Xbox One.

Źródło: Polygon

Następnie: Ujawnione osiągnięcia Marvel's Avengers zdradzają fabułę gry

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami