Wiedźmin - obsadzono serialowego Lamberta?

Oraz postać Coëna.

Twórcy realizowanego dla platformy Netflix serialu „Wiedźmin” obsadzili role Lamberta i Coëna, a więc dwóch przyjaciół Geralta z Kaer Morhen - wynika z nieoficjalnych doniesień.

Źródłem jest redakcja serwisu Redanian Intelligence, która informuje, że w pierwszą z wymienionych postaci wcieli się Paul Bullion - aktor znany z telewizyjnej produkcji „Peaky Blinders” i „Posłaniec gniewu”. Artysta pojawi się też w nowej filmowej „Diunie”.

bullion
Paul Bullion w serialu „Posłaniec gniewu” (źródło: Redanian Intelligence)

Natomiast Coëna - wiedźmina z Poviss, nie należącym do Szkoły Wilka, ale spędzającym czas w Kaer Morhen - zagra podobno Yasen Atour. Mężczyzna wystąpił na przykład w serialu „Kontra” i jest w obsadzie „Poznajcie młodego Kurta Wallandera”, który także powstaje dla Netflixa.

Według dziennikarzy Redanian Inteligence, obaj bohaterowie pojawią się w co najmniej trzech odcinkach drugiego sezonu „Wiedźmina”. Niewykluczone, że będą to epizody osadzone w siedliszczu Kaer Morhen, który jest swojego rodzaju domem Geralta.

Nie zabraknie najprawdopodobniej także dwóch innych zabójców potworów, czyli Eskela i Vesemira. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się we wspomniane postacie, ale spekuluje się, że w roli ostatniej - mentora Białego Wilka - ujrzymy Marka Hamilla.

Warto zaznaczyć, że doniesień o obsadzie nie potwierdził jeszcze Netflix. Redanian Intelligence uchodzi jednak za jeden z najlepiej poinformowanych serwisów o serialowej adaptacji Andrzeja Sapkowskiego, więc mogą okazać się prawdziwe.

Pierwszy sezon „Wiedźmina” dostępny jest na Netflixie. Prace nad drugim już trwają, zaś premierę zaplanowano na 2021 rok.

Źródło: Redanian Inteliligence

Następnie: Nowy hit na Steamie to Wolcen - gra w stylu Diablo

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami