Warcraft 3 - poziom rozwoju bazy, tier

Technologiczne przeskoki.

Jednym z ważniejszych elementów w trakcie rozgrywki w Warcraft 3: Reforged jest rozwój naszej rasy. Za każdym razem zaczynamy stosunkowo skromnie - najczęściej z głównym budynkiem oraz kilkoma robotnikami. Dopiero z czasem zdobywamy surowce, za które jesteśmy w stanie stawiać kolejne budynki, tworzyć jednostki oraz rozwijać ulepszenia.

023

Wiele z tych elementów jest jednak z początku zablokowana. Przykładowo, aby stworzyć piechura wystarczy postawić baraki. Jednak do zwerbowania strzelca, oprócz baraków trzeba będzie jeszcze dobudować kuźnię (1). Jeśli jakaś ikona jednostki/budynku jest zaciemniona (2), to oznacza, że nie spełniamy wymagań z nią związanych.

024

Czasami okazuje się jednak, że wymagania są związane z poziomem technologicznym (3), zwanym w języku angielskim jako tier. W przypadku Warcraft 3 chodzi po prostu o poziom rozwinięcia głównego budynku. Przykładowo u ludzi do pierwszego poziomu technologicznego (tier 1) zaliczymy wszystkie budynki i oddziały, jakie możemy stworzyć posiadając ratusz.

Jeśli chcemy mieć dostęp do drugiego poziomu technologicznego (tier 2) należy przekształcić ratusz w twierdzę, a jeśli zamierzamy rozwinąć się do poziomu trzeciego (tier 3) to należy rozwinąć twierdzę w zamek.

025

W jaki sposób awansujemy na wyższe poziomy rozwoju? Wystarczy wybrać główny budynek, a następnie wybrać ikonę rozwoju (4). Jeśli spełniamy wymagania (5) związane z surowcami, to po chwili rozpocznie się przekształcanie. Kiedy się zakończy, otrzymamy dostęp do nowego poziomu technologii.

W Warcraft 3 każda z czterech stron konfliktu może rozwinąć się od poziomu pierwszego do trzeciego. Każdy kolejny przeskok technologiczny jest droższy od poprzedniego. Poniżej przedstawiamy budynki, jakie należy w tym celu przekształcić u poszczególnych ras.

  • Ludzie: ratusz - twierdza - zamek
  • Orki: wielka sala - warownia - forteca
  • Nieumarli: nekropolia - sale umarłych - cytadela
  • Nocne elfy: drzewo życia - drzewo wieków - drzewo wieczności

Ogólnie im wyższy poziom zaawansowania, tym lepszy dostęp do nowych technologii i jednostek. Należy jednak pamiętać, że każda rasa jest inna. Przykładowo wiele strategii gry orkami zakłada korzystanie głównie z oddziałów drugiego poziomu.

Następnie: Warcraft 3 - ataki i pancerze: typy, rodzaje, skuteczność

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3 - bohaterowie: atrybuty, siła, zwinność, inteligencja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami