Warcraft 3 - ludzie: taktyki, strategie, wady i zalety

Poznaj mocne i słabe strony jednej z czterech ras.

Rasa ludzi jest jedną z czterech dostępnych grywalnych stron w Warcraft 3: Reforged. Poniżej znajdziecie ich charakterystykę, uwzględniającą zarówno mocne, jak i słabe strony. Zachęcamy również do zapoznania się z ludzkimi budynkami, jednostkami oraz bohaterami.

026

Pomimo nazwy opisywana strona konfliktu stanowi zbiór różnych ras. Oprócz ludzi znajdziemy w niej również krasnoludy i elfy. Spora wszechstronność zapewnia armii dużą skuteczność niemal w każdym aspekcie pola bitwy. Ludzkie oddziały sprawują się bowiem dobrze zarówno w walkach naziemnych i powietrznych, jak i podczas oblężeń oraz w trakcie korzystania z czarów.

Zalety:

  • Posiadają możliwość szybkiego wznoszenia budynków, dzięki przypisaniu kilku robotników do jednej budowy.
  • Możliwość powołania pod broń chłopów (opcja Pospolite ruszenie w ratuszu), którzy mogą skutecznie bronić bazy, zwłaszcza na początku rozgrywki.
  • Rozwinięcie Budownictwa w tartaku umożliwia zwiększenie wytrzymałości budynków.
  • Dobrze rozmieszczone wieżyczki, często okazują się bardzo skuteczną bronią.
  • Ulepszenia w tartaku pozwalają chłopom zbierać większe ilości drewna.
  • Specjalne zdolności bohaterów umożliwiają m.in. teleportowanie dużych grup oddziałów (arcymag) czy wskrzeszania poległych (paladyn).

Wady:

  • Ludzie rozwijają się dość wolno na początkach rozgrywki, przez co mogą paść łatwym celem agresywnych wrogów.
  • Stosunkowo wolne jednostki bez czarów i zdolności, które zwiększają jej szybkość.
  • Dość droga i powolna w rozbudowie oraz ulepszaniu armia.

Wskazówki taktyczne:

Wykorzystuj efektywnie chłopów - zarówno w zbieraniu drewna po ulepszeniu w tartaku, podczas szybszego konstruowania budynków oraz wzywając ich pod broń, jeśli pojawi się taka konieczność. W ostatnim przypadku ich wytrzymałość nadal będzie na niskim poziomie, ale zyskają siłę ataku piechura.

Korzystaj z wieżyczek, którymi możesz bardzo mocno wzmocnić swoją bazę, zwłaszcza po ulepszeniu wytrzymałości budynków. Pamiętaj, że należy nie tylko postawić wieżyczkę, ale również ją rozbudować w jeden z trzech typów (strażniczą, strzelniczą lub tajemną).

027

Jeśli chcesz wzmocnić wytrzymałość wieżyczek, to możesz przed nimi budować stosunkowo tanie farmy. W ten sposób przeciwnicy atakujący na bliskim dystansie będą musieli najpierw wyeliminować te budynki, a dopiero potem przystąpić do ataku na budowle obronne.

Umiejętne korzystanie z wieżyczek może przydać się nie tylko w celach obronnych, ale również podczas ofensywy.

Jedna z jednostek oblężniczych ludzi, kanonierzy, nie jest mechaniczna. Oznacza to, że możesz ją leczyć, jak inne „żywe" oddziały, a nie korzystać z naprawy u chłopów. Ponadto użycie na nich czaru niewidzialności czarodziejki może zapewnić efekt zaskoczenia w trakcie forsowania wrogich budynków.

028

Rozwinięcie u piechurów umiejętności obrony, zapewni im silną ochronę przed wrogimi strzelcami. Z czasem zyskasz możliwość awansowania piechurów na rycerzy - warto skorzystać z tej opcji, żeby wzmocnić armię mniejszym kosztem.

Jeśli chcesz zadawać przeciwnikom duże obrażenia na sporym obszarze, to dobrym połączeniem będzie jednoczesne użycie specjalnych zdolności dwóch bohaterów: uderzenia płomieni (mag krwi) oraz zamieci (arcymag).

Spis treści: Warcraft 3: Reforged - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Warcraft 3: Reforged - ludzie: bohaterowie - paladyn, arcymag, król góry, mag krwi

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami