Steam podpowiada użytkownikom, w co powinni zagrać

Eksperymentalna funkcja.

Na platformie Steam pojawił się system, który podpowie użytkownikom, w jaką grę powinni zagrać w następnej kolejności.

Przygotowany przez Valve mechanizm analizuje produkcje dostępne w bibliotece gracza, a następnie rekomenduje trzy tytuły do uruchomienia. Pozycje dobierane są na podstawie projektów, z którymi mieliśmy do tej pory do czynienia.

steam_rekomendacje
Przykładowe rekomendacje Steama

Warto jednocześnie zaznaczyć, że w przeciwieństwie do innych algorytmów, nowy system bazuje wyłącznie na grach posiadanych przez danego użytkownika - ale takich, z którymi jeszcze nie miał okazji się zapoznać.

Właściciele platformy podkreślają jednak, że rozwiązanie nie jest jeszcze gotowe. Funkcja wciąż znajduje się w tak zwanym „laboratorium”, za pomocą którego gracze mogą testować rozwijane przez Valve funkcje.

steam_logo
Valve regularnie rozwija Steama

„Nie bądźcie więc zaskoczeni, jeżeli czasami pokaże wam on nieoczekiwane punkty porównawcze” - ostrzegają przedstawiciele firmy we wpisie poświęconym omawianemu eksperymentalnemu mechanizmowi.

System używa uczenia maszynowego i technologii, którą zastosowano w interaktywnym doradcy - wdrożonym kilka miesięcy temu rozwiązaniu, wskazującym, jakimi tytułami powinni zainteresować się klienci Steama.

Źródło: Valve

Następnie: Wiedźmin - obsadzono serialowego Lamberta?

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami