Ogromny wzrost sprzedaży Wiedźmina 3 pod koniec 2019 roku

Siła Switcha i Netflixa.

Sprzedaż Wiedźmina 3 w czwartym kwartale 2019 roku wzrosła o 554 procent (w samych Stanach Zjednoczonych) w porównaniu z ostatnim kwartałem 2018 roku - poinformowali przedstawiciele NPD Group.

Analityk Sartori Bernbeck podkreśla, że duże znaczenie dla tak znaczącego wzrostu miała przede wszystkim premiera wersji na Nintendo Switch, która zadebiutowała w październiku. Warto dodać, że NPD bierze pod uwagę tylko pudełkowe wydania.

Pomogła także ekranizacja Netflixa. Gdyby nie brać pod uwagę edycji na konsolę Nintendo, wyniki sprzedaży były i tak o 63 procent wyższe - co analitycy przypisują wpływowi serialu.

Dziki Gon zadebiutował w 2015 roku i od momentu premiery osiągnął już poziom ponad 20 mln sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. CD Projekt RED pracuje obecnie nad Cyberpunkiem 2077, który ukaże się we wrześniu.

z25505734IH_kadr_z_serialu__Wiedzmin_
Serial sprawił, że wielu odbiorców zainteresowało się grą

Serial Netflixa doczeka się kontynuacji, choć dopiero w 2021 roku. Druga seria sięgnie już po wątki z powieści, a producentka zaznaczyła, że ma plany na kilka kolejnych sezonów.

Źródło: NPD

Następnie: Dust 2 z CS:GO odtworzone w Fortnite

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami