Dreams - wyszukiwanie i przeglądanie gier: tagi, kategorie, playlisty

Jak korzystać z funkcji Surfowanie po marzeniach.

Podstawą Dreams - oprócz tworzenia własnych przygód - jest wyszukiwanie i testowanie gier oraz innego rodzaju projektów społeczności. Służy do tego specjalna przeglądarka, która ma zaskakująco wiele opcji.

Aby wejść do przeglądarki, naciśnij przycisk Options na padzie, a potem wybierz Surfowanie po marzeniach (1).

Przestrze___g____wna

Przyjrzyjmy się najpierw najważniejszym elementom ekranu wyszukiwania. Projekty społeczności możesz znajdować, wpisując nazwę lub wyznaczając inne kryteria (o tym w dalszej części poradnika), ale na ekranie głównym projekty społeczności pogrupowane są w playlisty. Kolejne propozycje playlist możesz przeglądać, przesuwając prawy analog w dół.

W wyszukiwarce zobaczysz trzy rodzaje projektów:

  • Gra - interaktywne przygody, zarówno dla jednego, jak i wielu graczy
  • Audiowizualne - doświadczenia, których nie możemy kontrolować. Teledyski i inne pokazy
  • Prezentacja - rzeźby lub makiety, również bez większej interakcji gracza, ale czasami z możliwością obrotu kamerą

Kiedy wybierzesz playlistę, która cię interesuje, może być ona podzielona na kolejne playlisty (2), aby ułatwić nawigację. Pod danym projektem zobaczysz jego nazwę (3), liczbę polubień (4) oraz najważniejszą cechę (5).

__wiat_Marze___3

Jeżeli chcesz automatycznie przejrzeć wszystkie projekty z danej playlisty, na pasku danego zestawienia wybierz ikonę kostki - automatyczne surfowanie (6).

__wiat_Marze___6

Wybierz dany projekt, by przejść na ekran powitalny. Po lewej zobaczysz opis i instrukcje (7) (jeżeli autor się na nie zdecydował). Przyciski poniżej służą natomiast do polubienia dzieła (8), uruchomienia go (9) oraz przejrzenia jego składowych elementów (10).

__wiat_Marze___2

Projekt możesz też uruchomić bezpośrednio z menu wyszukiwania, przytrzymując L1 i naciskając X.

Wyszukiwanie ręczne

Przejdźmy teraz do wyszukiwania ręcznego - bardziej szczegółowego. Aby to zrobić, wybierz opcję Szukaj (11) w głównym menu wyszukiwarki.

__wiat_Marze___1

Najpierw określ kategorię i tagi (12), które opisują pożądane przez ciebie projekty.

__wiat_Marze___4

Potem zajmuj się sortowaniem i filtrowaniem (13). Najpierw funkcją „Pokaż” z lewej strony, a potem „Porządkuj wg” z prawej (opcje porządkowania są różne dla różnych właściwości z lewej strony).

__wiat_Marze___5

Na środku ekranu zobaczysz aktualną kombinację tagów i kategorii (14). Jeżeli znasz nazwę gry, możesz ją też wpisać w polu „Szukaj...” (15).

Warto wiedzieć, że w taki sposób możesz wyszukiwać projekty w obrębie danych playlist. Wystarczy na pasku playlisty wybrać ikonę lupy (16).

__wiat_Marze__f

Jeżeli dany projekt przypadł ci do gustu, zwróć uwagę, jakimi tagami jest opisany. Wystarczy wybrać jeden z nich, by przejrzeć podobne kreacje.

Następnie: Dreams - sterowanie kamerą i chochlikiem

Spis treści: Dreams - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Dreams - jak zmienić wygląd chochlika: edycja wskaźnika

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami