Najlepsze głośniki dla graczy - Ranking 2020

By gry brzmiały - poradnik zakupowy.

Choć granie przy komputerze kojarzy się głównie ze słuchawkami na głowie, nie zawsze mamy ochotę na odcinanie się od otoczenia. W mniej wymagających tytułach z powodzeniem wystarczą dobre głośniki. Z tego też względu na każdym biurku gracza powinien się znaleźć dobry zestaw grający. Oto najlepsze według nas głośniki komputerowe, podzielone na kilka przedziałów cenowych.

Jak wybrać głośniki dla graczy?

Nim jednak przejdziemy do polecania konkretnych modeli, warto odpowiedzieć na pytanie, czym kierować się podczas zakupu głośników dla gracza. Przede wszystkim należy zdecydować o liczbie głośników. Popularne są zajmujące niewiele miejsca na biurku zestawy 2.0 lub 2.1 (dwa głośniki + subwoofer). Jeżeli zależy nam na dobrym dźwięku przestrzennym, warto wybrać zestaw 5.1 lub nawet 7.1. Takie rozwiązanie wymaga jednak więcej miejsca i odpowiedniego rozlokowania poszczególnych satelitek.

Większość głośników komputerowych łączy się z kartą dźwiękową za pomocą kabli. Jeżeli jednak nie lubimy plątaniny przewodów, warto spojrzeć w kierunku modeli Bluetooth. Przy okazji zwróćmy uwagę na długość kabli, a w przypadku zestawów bezprzewodowych - obecność łatwego w obsłudze pilota.

Jednym z najważniejszych parametrów jakichkolwiek głośników jest ich moc. Im wyższa, tym potężniejsze będzie brzmienie. To szczególnie ważne, jeżeli oprócz grania zamierzamy również nieco głośniej słuchać muzyki lub oglądać filmy. Moc określana jest w watach. Może być podana osobno dla subwoofera i satelitek.

Dobrze też, gdy głośniki komputerowe mają dodatkowe wejście na słuchawki. Dzięki temu szybko możemy się przełączać pomiędzy nimi, bez konieczności schylania się do jednostki centralnej.

Najlepsze głośniki dla graczy do 150 zł

Logitech 2.0 Z200

W cenie do 150 złotych nie można oczekiwać cudów - znajdziemy raczej uniwersalne głośniki o przyzwoitych parametrach, które mniej wymagającym użytkownikom w zupełności wystarczą. Taki właśnie jest zestaw Logitech 2.0 Z200. Dwa głośniki o mocy 10 W oferują przyzwoitą jakość dźwięku i całkiem niezłe basy.

Sprzęt dobrze wypada też pod względem konstrukcyjnym. Pokrętło do regulacji głośności umieszczono na jednym z głośników, dzięki czemu mamy je pod ręką. Producent zadbał o regulację mocy basów, wyjście słuchawkowe i dodatkowe wejście liniowe. To wszystko, czego potrzeba w tym przedziale cenowym.

001

Creative 2.1 Inspire A250

Zwolennicy zestawów 2.1 powinni spojrzeć w stronę propozycji marki Creative. Inspire A250 to dwa klasyczne głośniki komputerowe w konfiguracji z zewnętrznym subwooferem. Dzięki temu ostatniemu możemy się spodziewać przyzwoitych basów. Satelitki oferują w miarę czyste brzmienie średnich i wysokich tonów.

Nieco gorzej jest w przypadku dodatków. A250 nie mają wyjścia słuchawkowego ani dodatkowego wejścia liniowego. Głośność reguluje się natomiast za pomocą pokrętła umieszczonego w jednym z głośników. Zabrakło jednak regulacji basów. W tej cenie satelitki mogą się podobać - odbiegają wyglądem od typowych, „nudnych” głośników komputerowych.

002

Edifier 2.1 M1360

W cenie do 150 złotych godny polecenia jest także inny zestaw 2.1 - Edifier M1360. Pod względem wyglądu prezentuje się on dość nietypowo. Uwagę przykuwać może skośne ułożenie satelitek i designerski pilot do sterowania głośnością.

Użytkownicy tych głośników chwalą sobie przede wszystkim całkiem niezły bas i czyste brzmienie dźwięku, dzięki czemu zestaw nadaje się nie tylko do grania, ale również oglądania filmów czy słuchania muzyki. Dla niektórych minusem może jednak być brak pokrętła do regulacji basów.

003

Najlepsze głośniki dla graczy do 300 zł

Microlab FC-330

Dość wiekowy już zestaw, ale wciąż dostępny w sklepach, dzięki czemu można go polecić jako alternatywę dla większości typowych zestawów komputerowych. W tym przypadku w cenie mieszczącej się w 300 złotych otrzymujemy bowiem obudowę, która swoim wyglądem nawiązuje do klasycznych i znacznie droższych głośników.

Jakość dźwięku wypada całkiem nieźle. Niskie tony są miękkie i przyjemne dla ucha, choć przy wyższej głośności ulegają zauważalnej deformacji. Użytkownicy chwalą też dobrą jakość sopranów. Producent zadbał oczywiście o osobną regulację głośności i poziomu basów.

004

Creative 5.1 Inspire T6300

W przedziale cenowym do 300 złotych można już nabyć przyzwoicie brzmiący zestaw 5.1. Taki jest na przykład Creative Inspire T6300. W kwestii wyglądu jest on łudząco podobny do opisywanego już w naszym zestawieniu Inspire A250. Różnicą jest oczywiście dostępność aż 5 satelitek, które należy rozmieścić w pokoju. Jeżeli pomieszczenie jest stosunkowo duże, warto od razu zaopatrzyć się w dodatkowy kabel. Przewód tylnych głośników nie należy bowiem do najdłuższych.

Inspire T6300 to optymalny wybór w tej cenie, jeżeli zależy nam na dźwięku przestrzennym. Jego jakość jest zadowalająca - niskie tony przyjemnie dudnią, a średnie i wyższe pasmo gra stosunkowo czysto. W przeciwieństwie do A250 mamy tutaj możliwość regulacji intensywności basów.

005

Edifier R1000T4

Interesującą propozycją może też być zestaw od Edifiera - pod warunkiem, że lubujemy się w głośnikach o klasycznym wyglądzie. R1000T4 pozbawiony jest subwoofera. Jedynym źródłem dźwięku są tu dwa głośniki o nieco większych gabarytach - warto to wziąć pod uwagę, jeżeli dysponujemy stosunkowo niewielkim biurkiem.

Edifier R1000T4 dysponują dwoma portami RCA - możemy je zatem podłączyć do komputera i jeszcze jednego urządzenia jednocześnie. Producent przewidział możliwość regulacji dźwięku i basu, choć umieszczenie pokręteł nie należy do najbardziej ergonomicznych - znajdują się bowiem z tyłu obudowy. Najważniejsze jednak, że głośniki generują niezłą jakość dźwięku, z wybijającymi się tonami średnimi i wysokimi. Bas jest zadowalający, choć niektórym może go nieco brakować - na przykład podczas słuchania muzyki elektronicznej.

006

Najlepsze głośniki dla graczy do 500 zł

Logitech Z533

Logitech Z533 to kolejna atrakcyjna oferta tego producenta. Zestaw kosztuje nieco powyżej 300 złotych, co plasuje go wysoko w rankingu stosunku ceny do jakości. Ten niepozorny sprzęt oferuje moc 60 W RMS, generując przyjemny dźwięk z zadowalającym basem.

Producent zadbał też o odpowiednie udogodnienia. Dzięki dwóm złączom mini-jack 3,5 i jednemu RCA do głośników można podłączyć jednocześnie aż trzy różne urządzenia. Wyboru źródła dźwięku, regulacji głośności i basów można natomiast dokonać z poziomu intuicyjnego panelu sterującego.

007

Razer Nommo

Osoby stawiające na niecodzienny czy wręcz kosmiczny wygląd swojego biurka powinny zainteresować się propozycją od Razera. Głośniki Nommo wyróżniają się designem, który przykuje uwagę każdego. Producent nie zapomniał przy okazji o możliwości regulacji bassów. Pokrętła zostały umieszczone na jednym z głośników.

Razer Nommo to zestaw 2.0, pozbawiony subwoofera. Mimo wszystko potrafi on wygenerować niezłą jakość dźwięku, która do gier, muzyki i filmów powinna w zupełności wystarczyć. Do dyspozycji graczy są też specjalnie przygotowane profile, dostępne z poziomu dedykowanego oprogramowania. Warto rozważyć dopłatę do głośników w wersji Chroma, które odznaczają się efektownym i przydatnym podświetleniem, sygnalizującym na przykład stan zdrowia naszego bohatera.

008

Edifier C2XD

Edifier C2XD to zestaw 2.1, w którym oprócz głośników znajdziemy także zewnętrzny wzmacniacz z panelem sterującym, elektronicznym wyświetlaczem i szeregiem złącz, za pomocą których możemy podłączać różne źródła dźwięku. Regulacji dokonuje się za pomocą pokrętła lub dołączonego pilota bezprzewodowego.

Głośniki od Edifiera w konfiguracji 2.1 oferują niezłą jakość dźwięku i mocne, przyjemne dla uszu basy. Oprócz graczy sprzęt docenią

009

Najlepsze głośniki dla graczy powyżej 500 zł

Logitech Z623

Za około 600 złotych nabyć możemy zestaw od Logitecha - Z623. Z wyglądu głośniki sprawiają wrażenie niepozornych. Potrafią jednak pokazać pazur, przejawiający się głównie w mocnym i głębokim basie, którego poziom można oczywiście dostosować do własnych wymagań.

Potężny subwoofer to nie jedyne, co może się w tym zestawie podobać. Satelitki potrafią wydobyć bardzo dobrze brzmiące średnie i wysokie tony, co przekłada się na zadowalającą scenę. Z tego względu świetnie nadają się nie tylko do grania, ale i oglądania filmów. Logitech Z623 to bardzo dobry stosunek ceny do jakości.

010

Edifier Luna E25 HD

Jeżeli oprócz świetnego dźwięku zależy nam również na nietypowym designie - głośniki Edifier Luna mogą być odpowiednią propozycją. Dzięki łączności bezprzewodowej idealnie nadają się do notebooka, a w wolnych chwilach można je też podłączyć np. do smartfona. Oczywiście satelitki posiadają też tradycyjne wejście AUX, by móc z nich korzystać przy zwykłym komputerze.

Głośniki charakteryzują się stosunkowo niewielkimi wymiarami, jednak potrafią grać naprawdę głośno. Jakość wydobywającego się z satelitek dźwięku jest imponująca. Mocny, choć odpowiednio stonowany bas idealnie komponuje się ze średnimi i wysokimi tonami. Pod tym względem sprzęt potrafi zaskoczyć. Minusem może być jednak cena urządzenia - za niepozorne głośniki trzeba zapłacić około 800 złotych.

011

Logitech Z906

Logitech Z906 to kosztujący około 1000 złotych zestaw głośników 5.1, który nie idzie na żadne kompromisy. Moc RMS tego zestawu to aż 500 W. To wystarczająco dużo, by słyszało nas całe osiedle. Dzięki dostępnym złączom użytkownik może podłączyć jednocześnie aż 6 różnych źródeł dźwięku i przełączać się pomiędzy nimi za pomocą wygodnego pilota.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby dostosować głośność poszczególnych satelitek czy wybrać tryb dźwięku przestrzennego (2.1, 4.1, 3D). Pod względem jakości dźwięku mamy do czynienia z bardzo wysoką półką - wrażenia podczas sesji z ulubioną grą będą z tym zestawem niezapomniane.

012

Czasami w naszych materiałach umieszczamy linki do ofert sklepów internetowych. Jeśli klikniesz i ewentualnie dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję od transakcji.

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Video | Gramy w Chorus

Kosmiczna niespodzianka.

Farming Simulator 22 - poradnik i najlepsze porady

Jak zacząć, wszystko o uprawie, hodowli i sprzęcie rolniczym oraz najważniejsze wskazówki.

Przerwa techniczna w weekend

AKTUALIZACJA: Już po.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami