Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Najlepsze głośniki dla graczy - aktualny ranking 2023

Dobre brzmienie w dobrej cenie.

Choć granie przy komputerze kojarzy się głównie ze słuchawkami na głowie, nie zawsze mamy ochotę na odcinanie się od otoczenia. W mniej wymagających tytułach z powodzeniem wystarczą dobre głośniki. Z tego też względu na każdym biurku gracza powinien się znaleźć dobry zestaw grający. Oto najlepsze według nas głośniki komputerowe w 2023 roku, podzielone na kilka przedziałów cenowych.


Spis treści - skocz do sekcji:


Jak wybrać głośniki dla graczy?

Nim jednak przejdziemy do polecania konkretnych modeli, warto odpowiedzieć na pytanie, czym kierować się podczas zakupu głośników dla gracza. Przede wszystkim należy zdecydować o liczbie głośników. Popularne są zajmujące niewiele miejsca na biurku zestawy 2.0 lub 2.1 (dwa głośniki + subwoofer). Jeżeli zależy nam na dobrym dźwięku przestrzennym, warto wybrać zestaw 5.1 lub nawet 7.1. Takie rozwiązanie wymaga jednak więcej miejsca i odpowiedniego rozlokowania poszczególnych satelitek.

Większość głośników komputerowych łączy się z kartą dźwiękową za pomocą kabli. Jeżeli jednak nie lubimy plątaniny przewodów, warto spojrzeć w kierunku modeli Bluetooth. Przy okazji zwróćmy uwagę na długość kabli, a w przypadku zestawów bezprzewodowych - obecność łatwego w obsłudze pilota.

Jednym z najważniejszych parametrów jakichkolwiek głośników jest ich moc. Im wyższa, tym potężniejsze będzie brzmienie. To szczególnie ważne, jeżeli oprócz grania zamierzamy również nieco głośniej słuchać muzyki lub oglądać filmy. Moc określana jest w watach. Może być podana osobno dla subwoofera i satelitek.

Dobrze też, gdy głośniki komputerowe mają dodatkowe wejście na słuchawki. Dzięki temu szybko możemy się przełączać pomiędzy nimi, bez konieczności schylania się do jednostki centralnej.


Najlepsze głośniki dla graczy do 200 zł

Logitech 2.0 Z200

W cenie około 200 złotych nie można oczekiwać cudów - znajdziemy raczej uniwersalne głośniki o przyzwoitych parametrach, które mniej wymagającym użytkownikom w zupełności wystarczą. Taki właśnie jest zestaw Logitech 2.0 Z200. Dwa głośniki o mocy 10 W oferują przyzwoitą jakość dźwięku i całkiem niezłe basy.

Sprzęt dobrze wypada też pod względem konstrukcyjnym. Pokrętło do regulacji głośności umieszczono na jednym z głośników, dzięki czemu mamy je pod ręką. Producent zadbał o regulację mocy basów, wyjście słuchawkowe i dodatkowe wejście liniowe. To wszystko, czego potrzeba w tym przedziale cenowym.


Creative Pebble V2

Creative Pebble V2 to propozycja dla użytkowników laptopów, którzy od czasu do czasu oprócz słuchawek chcą też skorzystać z tradycyjnych głośników. Dwie niewielkie satelitki o interesującym kształcie świetnie sprawdzą się do okazjonalnego grania czy słuchania muzyki.

Dużym atutem tego zestawu jest niewielki rozmiar samych głośników, dzięki czemu sprawdzą się nawet w transporcie. Podłączane są za pomocą tradycyjnego kabla audio 3,5 mm lub poprzez USB, które służy również jako zasilanie. Ich użytkownicy chwalą przyjemną barwę dźwięku i zadowalającą głośność. Jeśli zależy nam na dedykowanym subwooferze, warto skusić się na wersję Pebble Plus 2.1, która również mieści się w przedziale do 150 złotych lub Pebble V3 z modułem Bluetooth, choć to już nieco większy koszt.


Mad Dog PGS500

Oferta firmy Mad Dog to zestaw składający się z dwóch głośników „satelitek”, jednak bez niskotonowego subwoofera. Dzięki połączeniu przez USB (które służy także do zasilania), złącze Jack 3,5mm lub Bluetooth, możemy jednocześnie używać nagłośnienia PGS500 z kilkoma urządzeniami i przełączać między nimi kliknięciem klawisza.

Producent wyposażył głośniki w paski LED, których można używać w jednym z siedniu trybów podświetlenia. Nadaje to im gamingowego charakteru, ale będzie też widowiskowo wyglądać podczas imprezy z przyjaciółmi. Obudowę wykonanu z metalu, co sprawia, że konstrukcja ta jest odporna na uszkodzenia podczas przenoszenia i nadaje jej elegancki wygląd


Genesis Helium 200

Ciekawą propozycją do 150 złotych jest także zestaw Genesis Helium 200, składający się z dwóch kolumienek. Każda z nich wyposażona jest w 3-calowy głośnik niskotonowy i aktywny tweeter. Maksymalna moc zestawu to 20 W.

Głośniki zdradzają swój gamingowy charakter nie tylko designem, w którym nie brakuje czerwonych wstawek, ale również wygodnym dostępem do potencjometru i dodatkowych złącz. Dzięki nim gracze mogą szybko podłączyć słuchawki i mikrofon bez konieczności sięgania do komputera.


Najlepsze głośniki dla graczy do 400 zł

Tracer 2.1 Tumba

Dysponując nieco większym budżetem, możemy sięgnąć po produkt firmy Tracer. W zestawie 2.1 Tumba znajdziemy dwie satelitki oraz głośnik niskotonowy. Oprócz pełnienia funkcji głośników, w subwoofer wbudowano też radio, możliwość odtwarzania utworów przechowywanych na pamięci USB, karty MicrSD, a także tryb karaoke.

Pakiet 2.1 Tumba możemy podłączyć do komputera standardowym kablem Jack 3,5mm lub poprzez łączność bezprzewodową Bluetooth, dzięki czemu mogą stać nawet w sporej odległości od naszej jednostki. Głośniki mają po 5 watów mocy, podczas gdy subwoofer dysponuje mocą 15 watów.


Sven MS-2070 2.1

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na wysokiej mocy i nieco głębszych basach, Sven MS-2070 2.1 może spełnić nasze oczekiwania. To dość futurystycznie wyglądający zestaw, składający się z dwóch głośników satelitarnych i większego głośnika basowego. Łącznie generują dźwięk o mocy RMS 60 W.

Do tego możliwość podłączenia bezprzewodowych źródeł dźwięku za pomocą Bluetooth, odtwarzania muzyki z nośników USB czy kart pamięci, a także wbudowany tuner FM. Pomiędzy poszczególnymi urządzeniami możemy się szybko przełączać z poziomu wygodnego pilota. Sven MS-2070 2.1 to świetny wybór, jeżeli oprócz grania, chcemy też słuchać muzyki czy oglądać filmy.


Trust GXT 38 2.1

Kolejny zestaw 2.1, tym razem z mocno gamingowym zacięciem. Całkowita moc RMS tych głośników to aż 120 W. Sprzęt charakteryzuje się mocnym basem, wysoką głośnością, a także przemyślanymi rozwiązaniami ułatwiającymi obsługę.

Głośnością steruje się za pomocą dedykowanego pilota, do którego można w łatwy sposób podłączyć inne źródło dźwięku - np. smartfona. Jest też możliwość wygodnego wpięcia słuchawek. Drobnym minusem jest konieczność sięgnięcia do subwoofera w celu regulacji mocy basów, ale to akurat domena wielu zestawów głośników komputerowych.


Genesis Helium 610BT

W cenie około 370 zł znajdziemy zestaw 2.1 produkcji Genesisa. Model Helium 610BT posiada wszystko, czego można oczekiwać po budżetowym zestawie kina domowego. Dwie mini-kolumny zapewniają wyraźny dźwięk wysokich i średnich tonów, a donośny subwoofer dostarczy głęboki, przejmujący bas.

Ciekawym atutem produktu jest bezprzewodowa łączność Bluetooth. Dzięki temu możemy połączyć sprzęt z telefonem, ale też pozwoli to ograniczyć plątaninę kabli, o ile posiadamy w komputerze kartę sieciową, obsługującą ten rodzaj komunikacji.


Najlepsze głośniki dla graczy do 600 zł

Logitech Z533

Logitech Z533 to kolejna atrakcyjna oferta tego producenta. Zestaw kosztuje nieco powyżej 300 złotych, co plasuje go wysoko w rankingu stosunku ceny do jakości. Ten niepozorny sprzęt oferuje moc 60 W RMS, generując przyjemny dźwięk z zadowalającym basem.

Producent zadbał też o odpowiednie udogodnienia. Dzięki dwóm złączom mini-jack 3,5 i jednemu RCA do głośników można podłączyć jednocześnie aż trzy różne urządzenia. Wyboru źródła dźwięku, regulacji głośności i basów można natomiast dokonać z poziomu intuicyjnego panelu sterującego.


Sven HT-200 5.1

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć porządnego zestawu 5.1. Co prawda Sven HT-200 wymaga sporo wolnej przestrzeni, ale efekty są tego warte, szczególnie jeżeli nie tylko gramy w gry i chcemy po prostu mieć uniwersalny sprzęt audio o mocy RMS 80 W.

Satelitki w HT-200 mają specjalne uchwyty, dzięki którym można je łatwo powiesić na ścianie. Do tego wbudowany tuner FM, możliwość odtwarzania muzyki z USB i kart pamięci, a także wygodny pilot do sterowania. Zestaw co prawda jest zbudowany z płyt MDF, ale to standard w tym przedziale cenowym. Do codziennych zastosowań w zupełności wystarczy.


Razer Nommo

Osoby stawiające na niecodzienny czy wręcz kosmiczny wygląd swojego biurka powinny zainteresować się propozycją od Razera. Głośniki Nommo wyróżniają się designem, który przykuje uwagę każdego. Producent nie zapomniał przy okazji o możliwości regulacji bassów. Pokrętła zostały umieszczone na jednym z głośników.

Razer Nommo to zestaw 2.0, pozbawiony subwoofera. Mimo wszystko potrafi on wygenerować niezłą jakość dźwięku, która do gier, muzyki i filmów powinna w zupełności wystarczyć. Do dyspozycji graczy są też specjalnie przygotowane profile, dostępne z poziomu dedykowanego oprogramowania. Warto rozważyć dopłatę do głośników w wersji Chroma, które odznaczają się efektownym i przydatnym podświetleniem, sygnalizującym na przykład stan zdrowia naszego bohatera.


Edifier C2XD

Edifier C2XD to zestaw 2.1, w którym oprócz głośników znajdziemy także zewnętrzny wzmacniacz z panelem sterującym, elektronicznym wyświetlaczem i szeregiem złącz, za pomocą których możemy podłączać różne źródła dźwięku. Regulacji dokonuje się za pomocą pokrętła lub dołączonego pilota bezprzewodowego.

Głośniki od Edifiera w konfiguracji 2.1 oferują niezłą jakość dźwięku i mocne, przyjemne dla uszu basy. Oprócz graczy sprzęt docenią także fani głośnej muzyki. Moc zestawu jest zadowalająca i co najważniejsze - dźwięk nie traci na jakości, gdy pokrętło kierujemy ku maksymalnym wartościom.


Najlepsze głośniki dla graczy powyżej 600 zł

Logitech Z623

Za około 700 złotych nabyć możemy zestaw od Logitecha - Z623. Z wyglądu głośniki sprawiają wrażenie niepozornych. Potrafią jednak pokazać pazur, przejawiający się głównie w mocnym i głębokim basie, którego poziom można oczywiście dostosować do własnych wymagań.

Potężny subwoofer to nie jedyne, co może się w tym zestawie podobać. Satelitki potrafią wydobyć bardzo dobrze brzmiące średnie i wysokie tony, co przekłada się na zadowalającą scenę. Z tego względu świetnie nadają się nie tylko do grania, ale i oglądania filmów. Logitech Z623 to bardzo dobry stosunek ceny do jakości.


JBL Quantum Duo

Firmy JBL nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi muzyki. Po wprowadzeniu na rynek niezwykle udanej linii głośników bezprzewodowych, producent postanowił zaoferować tę samą, świetną jakość dźwięku graczom komputerowym.

Zestaw Quantum Duo składa się z dwóch kolumienek, z których każdą wyposażono w zintegrowany przetwornik nisko i średnio tonowy, oraz niewielki „gwizdek”. Miłośników efektownego oświetlenia z pewnością ucieszy fakt, że głośniki posiadają podświetlenie RGB.


Logitech Z906

Logitech Z906 to kosztujący około 1200 złotych zestaw głośników 5.1, który nie idzie na żadne kompromisy. Moc RMS tego zestawu to aż 500 W. To wystarczająco dużo, by słyszało nas całe osiedle. Dzięki dostępnym złączom użytkownik może podłączyć jednocześnie aż 6 różnych źródeł dźwięku i przełączać się pomiędzy nimi za pomocą wygodnego pilota.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby dostosować głośność poszczególnych satelitek czy wybrać tryb dźwięku przestrzennego (2.1, 4.1, 3D). Pod względem jakości dźwięku mamy do czynienia z bardzo wysoką półką - wrażenia podczas sesji z ulubioną grą będą z tym zestawem niezapomniane.


Zobacz inne rankingi produktów dla graczy:

Read this next