Wiedźmin 3 do ukończenia jako Ciri. Mod dostosowuje walkę do bohaterki

Zmienione mechanizmy starć i odzyskiwania energii.

W serwisie Nexus Mods opublikowano nową modyfikację, która pozwala ukończyć Wiedźmina 3 jako Ciri. Samo wcielenie się w Jaskółkę to w świecie modów nie nowość, ale autor ProCiri zmodyfikował mechanizmy walki, dostosowując grę do mocy postaci.

W trakcie oryginalnej przygody mamy szansę kilkukrotnie pokierować Ciri, ale walka nie stanowi w tych fragmentach wyzwania, więc zastosowanie tych samych rozwiązań na przestrzeni całej gry mijałoby się z celem.

cir2
Mod nie zmienia oczywiście fabuły ani głosu postaci

Przede wszystkim autor zamienił wytrzymałość na magiczną energię i zmodyfikował sposób jej działania. Pasek mocy napełnia się tylko do 75 procent, a resztę można uzyskać standardowymi atakami mieczem i perfekcyjnymi unikami.

Energia jest używana nie tylko do długiego uniku, ale też blokowana ciosów i strzał (to nowa zdolność względem oryginału). Walka jest również trudniejsza, bo ataki zadające obrażenia przez pewien czas - jak te z efektem krwawienia - blokują regenerację zdrowia bohaterki.

Kiedy Ciri osiągnie 100 procent energii, zadaje wzmocnione obrażenia, nie zużywa mocy do wykonywania najprostszych umiejętności, a jej podstawowe ataki nie mogą zostać zablokowane.

Zobacz: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

ProCiri można pobrać z Nexus Mods, gdzie znajduje się też lista kompatybilnych i rekomendowanych przez autora modów.

Następnie: Ellie z maczetą - nowa, limitowana figurka kolekcjonerska z The Last of Us 2

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami