PS4 - jak zmienić tapetę i motyw

Pobieranie i ustawianie motywu.

Na PlayStation 4, podobnie jak na PC, możemy zmienić tapetę tła lub zastąpić ją animowanym, dynamicznym motywem. Proces ten jest bardzo prosty, wystarczy dosłownie kilka kliknięć.

Tutaj wskazujemy, jak zmieniać tapetę na konsoli Sony.

Jak ustawić motyw na PS4

Gdy uruchomisz konsolę, wybierz w menu głównym Ustawienia. Tam kliknij zakładkę motywów (1). Następnie wystarczy, że klikniesz opcję Wybierz motyw (2).

motywy1
motywy2

Otworzysz tym samym menu ze wszystkimi dostępnymi tapetami i dynamicznymi motywami, które posiadasz. Wybierz dowolny i wciśnij na nim przycisk X, by go aktywować.

Niektóre motywy musisz pobrać na dysk - oznaczone są wtedy ikoną białej strzałki w rogu (3).

motywy3

Skąd brać nowe motywy

Istnieją różne sposoby pozyskiwania nowych motywów i tapet na PS4. Czasem możemy otrzymać je automatycznie przy zakupie jakiejś gry, albo - jak w przypadku motywu z The Last of Us 2 - po zrealizowaniu kodu produktu w PlayStation Store.

Co ważne, możesz też ustawić własne, dowolne zdjęcie jako tło PS4. Wystarczy przenieść obraz na konsolę za pomocą dysku USB lub pendrive'a, a będzie ono dostępne w zakładce motywów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami