Escape from Tarkov - ekscytujący realizm niepowtarzalnej strzelanki

Gramy w betę.

Escape from Tarkov zostało udostępnione w 2017 roku i wciąż nieznana jest premiera pełnej wersji - ale beta i tak przyciąga wielu graczy. To skomplikowany i angażujący FPS od rosyjskiego Battlestate Games.

Produkcja łączy elementy gier survivalowych z realistycznym modelem obrażeń, poruszania się i strzelania. Założenia są proste, a stawka zawsze jest wysoka, ponieważ łatwo tutaj stracić cenny ekwipunek.

Zabawa polega na eksploracji sporych map. Celem jest zawsze dotarcie do punktu ewakuacji, ale po drodze należy szukać przeróżnych przedmiotów, których później możemy używać lub zdecydować się na ich sprzedaż.

Na początku przygody nie mamy nawet map lokacji i należy posiłkować się grafikami z internetu. Śmierć oznacza utratę wszystkiego, co nasza postać ma akurat przy sobie - nawet jeśli to cenny karabin, który dopiero kupiliśmy czy znaleźliśmy. Na szczęście broń można ubezpieczyć (o ile nas na to stać) i odzyskać po upływie jakiegoś czasu.

Twórcy przygotowali też mile widziany system grania jako losowo wygenerowany NPC. Więcej szczegółów na ten temat w naszym materiale.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami