Gracz wydał 2500 zł w FIFA 20, ale nie zdobył żadnego dobrego piłkarza

Prawnicy wystosowali pozew przeciwko EA.

Dwóch mieszkańców Paryża wystosowało pozew przeciwko Electronic Arts, osądzając wydawcę o nakłanianie do hazardu w trybie Ultimate Team. Klient prawników twierdzi, że w ciągu pięciu miesięcy wydał 600 euro na paczki z zawodnikami w FIFA 20, ale nie wylosował nikogo wartościowego.

- Szybko uzależniasz się od tej gry - powiedział Mamadou, 32-letni szofer z Francji. - Za każdym razem, kiedy kupowałem paczkę, mówiłem sobie, że to ostatni raz, ale zawsze robiłem to ponownie.

CSKA_Roma__4_
Manolas pewnie nie byłby zadowolony, że Francuz nie rozpoznaje jego nazwiska

Francuz twierdzi, że najlepszym piłkarzem, jakiego wylosował, jest Kostas Manolas - środkowy obrońca we włoskim Napoli.

- Nawet go nie znam! - wyjaśnia Mamadou. - Wydałem tyle pieniędzy, żeby dostać Manolasa. Znam osoby, które wydały [w FUT - red.] nawet 2 lub 3 tysiące euro, to jakieś szaleństwo. Przez pieniądze, które straciłem, zalegałem z opłatą czynszową.

Wspomnieni prawnicy to Karim Morand-Lahouazi i Victor Zagury. Autorzy pozwu zwracają uwagę, że Ultimate Team jest trybem, w którym wydanie większej ilości pieniędzy zapewnia realną przewagę w starciach z innymi użytkownikami.

W wywiadzie dla francuskiego L'Equipe wspominają też o „uzależniającym, ale iluzorycznym systemie” hazardowym, w którym zdobywanie nowych zawodników to nic innego, jak obstawianie pieniędzy w kasynie.

Zobacz: FIFA 20 - poradnik i najlepsze porady

Na koniec warto dodać, że Ultimate Team w serii FIFA oferuje różne typy paczek, a kupując najtańsze wersje mamy bardzo małe szanse na wylosowanie dobrych zawodników. Nie wiadomo, na jakie pakiety decydował się 32-letni gracz.

Źródło: The Guardian

Następnie: Phil Spencer broni braku gier na wyłączność na premierę Xbox Series X

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

FIFA 21 - ujawniono listę stadionów

95 obiektów i ponad 20 aren ulicznych.

FIFA 21 - demo tym razem niedostępne

EA Sports skupia się na dopracowaniu gry.

FIFA 21 w akcji, są gameplaye

Nagrania wprost z meczów.

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami