Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie na Unreal Engine 4 - nowe wideo z remake'u od fanów

Isengard w odświeżonej odsłonie.

BFME Reforged to rozwijany przez fanów remake strategii Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie, przygotowywany na silniku Unreal Engine 4. Twórcy odświeżonej wersji opublikowali nowe wideo z projektu.

Nagranie przedstawia Isengard, a więc fortecę kontrolowaną przez czarodzieja Sarumana. Autorzy wyjaśniają, że na początku rozgrywki budynek zbudowany jest z kamienia i żelaza, ale w toku zabawy można ulepszyć konstrukcję, zwiększając odporność na uszkodzenia.

To nie wszystko, ponieważ jakiś czas temu zespół odpowiedzialny za remake udostępnił materiał, który prezentuje inne obiekty powiązane ze wspomnianą warownią. Te służą do wydobywania surowców.

W obu filmach uwagę zwraca przede wszystkim odświeżona oprawa graficzna. Dzięki wykorzystaniu Unreal Engine 4, w przedstawionych nagraniach produkcja wygląda znacznie lepiej niż w pierwowzorze z 2004 roku.

Twórcy projektu podkreślają, że od podstaw przepisują kod oryginału, przenosząc go na silnik graficzny od Epic Games. Zaznaczają, że w związku z tym niektóre mechanizmy rozgrywki mogą ulec pewnym zmianom.

Na razie autorzy BFME Reforged koncentrują się na module wieloosobowym. Zespół nie wyklucza jednak, że w przyszłości przygotują również znaną z oryginału kampanię fabularną, pozwalającą wziąć udział w wydarzeniach z „Władcy Pierścieni”.

Remake Bitwy o Śródziemie powstaje od kilku lat, ale na razie data premiery nie jest znana. Nie jest też jasne, czy właściciele praw do marki i pierwotnej gry - Warner Bros. i EA - nie zdecydują się zablokować rozwoju tytułu.

Źródło: DSO Gaming

Następnie: Gra na wyłączność Epic Games Store w tajemniczy sposób zniknęła ze sklepu

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami