Urządzenia mobilne to dla Activision Blizzard wiodące platformy - twierdzi szef firmy

Coraz wyższe przychody z gier na smartfony i tablety.

Na niedawnym spotkaniu kierownictwo Activision Blizzard oznajmiło, że obecnie wiodącymi platformami dla koncernu są urządzenia mobilne, które w ubiegłym roku fiskalnym wygenerowały 34 procent przychodów wydawcy.

- Używając marki Call of Duty jako przykładu, Call of Duty Mobile pozwoliło nam w okresie krótszym niż rok zwiększyć liczbę graczy w serii z 40 milionów do 100 milionów. W 2020 r. oczekujemy jeszcze większego wzrostu, głównie dzięki wspomnianej grze i innym, niezapowiedzianym jeszcze projektom - tłumaczy szef koncernu, Bobby Kotick.

- Urządzenia mobilne są tak naprawdę naszą wiodącą platformą. Call of Duty Mobile oparte jest na modelu F2P, co umożliwiło nam szybkie zbudowanie dużej społeczności użytkowników, oferowanie kupna opcjonalnych przedmiotów i usług oraz zarabianie na reklamach - dodaje.

Kotick podkreślił, że platformy mobilne dają szanse poszczególnym markom na dotarcie do „większej niż kiedykolwiek” liczby odbiorców. Zasugerował, że kolejne serie koncernu doczekają się specjalnych odsłon na smartfony i tablety.

Zobacz: Call of Duty Mobile - poradnik i najlepsze wskazówki

Warto zaznaczyć, że w międzyczasie pojawiły się nieoficjalne informacje, które sugerują, że nowa część przygód Crasha Bandicoota trafi wyłącznie na urządzenia z iOS i Androidem. Gra - przygotowywana przez studio King - jest podobno tak zwanym endless runnerem, czyli produkcją, w której postać porusza się automatycznie, a gracz musi omijać przeszkody.

Nacisk na urządzenia mobilne nie jest zaskoczeniem, jeżeli spojrzeć na wyniki finansowe Activision Blizzard. W ubiegłym roku fiskalnym smartfony i tablety wygenerowały dla firmy 2,2 miliarda dolarów, co stanowi 34 procent wszystkich przychodów. Dla porównania, udział konsol wyniósł 30 procent, a PC - 26 procent.

Źródło: GamingBolt, Raport finansowy Activision Blizzard

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami