Szef Rockstar Games pozostanie w studiu - zapewnia Take-Two

Sam Houser nie opuści firmy.

Niedawno ogłoszono, że współzałożyciel Rockstar Games - Dan Houser - opuścił szeregi zespołu. Teraz jednak zapewniono, że brat menedżera pozostanie w studiu.

Sam Houser pełni obecnie funkcję prezesa firmy odpowiedzialnej za powstanie serii GTA i Red Dead Redemption. Strauss Zelnick - dyrektor generalny Take-Two, które jest właścicielem ekipy - na spotkaniu z inwestorami oświadczył, że mężczyzna nie odejdzie.

gta_online_rockstar
Sam Houser - podobnie jak Dan - jest jednym z głównych twórców GTA

- Jest niczym świetny trener, prowadzący tysiące ludzi, którzy każdego dnia starają się stworzyć najbardziej wyjątkową rozrywkę w dziejach. Takie są ich cele, które bardzo często realizują z nawiązką - tłumaczy Zelnick.

- Zazwyczaj nie wypowiadam się za innych, ale mogę zapewnić, że Sam jest bardzo oddany firmie. Współpracujemy ze sobą bardzo blisko i to niezwykły zaszczyt móc pracować z kimś takim i całym zespołem Rockstara - dodaje.

Szef Take-Two podkreślił, że niewiele zmieni się w działalności studia. Dan Houser zaczął ograniczać swoje obowiązki służbowe od wiosny ubiegłego roku, a ponadto ekipa od początku istnienia była prowadzona przez wspomnianego Sama.

Zelnick zaznaczył, że Rockstar Games nigdy nie było w lepszej pozycji. Według menedżera, „zaangażowanie” zespołu znacznie wzrosło w ostatnich miesiącach. Szczególnie docenia umiejętność deweloperów do równoległego rozwijania GTA Online i Red Dead Online.

Dyrektor generalny wydawcy podziękował także Danowi Houserowi za dotychczasową pracę, życząc mężczyźnie powodzenia w kolejnych inicjatywach.

Źródło: GamingBolt

Następnie: Urządzenia mobilne to dla Activision Blizzard wiodące platformy - twierdzi szef firmy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami