Imponująca sprzedaż GTA 5, gracze wydają więcej pieniędzy w trybie Online - raport Take-Two

Gangsterzy z Los Santos nie zwalniają tempa.

W trakcie raportu finansowego, Take-Two ujawniło kilka danych dotyczących największych tytułów, w tym produkcji Rockstar Games. Na całym świecie sprzedano już 120 milionów egzemplarzy GTA 5.

Biorąc pod uwagę, że gra przekroczyła liczbę 100 milionów sprzedanych kopii w listopadzie 2018 roku, pozostałe 20 milionów przypada wyłącznie na 2019 rok.

gta4
Najnowszym dużym dodatkiem do GTA Online było rozszerzenie z kasynem

Take-Two ogłosiło też, że ostatnim kwartale gracze wydali na mikrotransakcje w GTA Online aż 54 proc. więcej niż w trzech miesiącach poprzedzających wspomniany okres. W styczniu bieżącego roku tryb multiplayer osiągnął też rekordową liczbę użytkowników. Przypomnijmy, że gra zadebiutowała jeszcze w 2013 roku, więc to doskonały wynik dla wydawcy.

Jeśli chodzi o Red Dead Redemption 2, sprzedano już 29 milionów egzemplarzy od momentu premiery na konsolach.

Borderlands 3 znalazło z kolei 8 milionów nabywców, a Take-Two spodziewa się, że gra ustanowi nowy rekord serii. Podczas konferencji przedstawiciele firmy wspomnieli też o rozczarowującym wyniku WWE 2K20, które nie sprostało standardom sprzedażowym i jakościowym - głównie ze względu na liczne błędy.

Źródło: Take-Two

Następnie: To był ciężki tydzień - Blizzard o problemach Warcraft 3: Reforged

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami