Gears Tactics - premiera i najważniejsze informacje

Taktyczne Gears of War: gameplay, mechanika, historia.

Gears Tactics to Gears of War w zupełnie innej, nietypowej odsłonie - twórcy postanowili bowiem przygotować nie strzelankę, a taktyczną strategię osadzoną w uniwersum znanym z tej kultowej serii.

Na grę powinni więc zwrócić uwagę fani rozgrywki w stylu cyklu XCOM i tym podobnych produkcji. Nawet jeśli inne gry z tej marki nie zainteresowały kogoś w przeszłości, to tej i tak warto dać szansę, gdyż zaoferuje zupełnie nowe doświadczenia.

Za produkcję odpowiada studio Splash Damage (odpowiedzialne choćby za słynne Enemy Territory), ale prace nadzoruje The Coalition, które stworzyło Gears 5 i pracuje nad kolejnymi, pełnoprawnymi odsłonami serii. Świadczy to o poważnym podejściu do tematu i traktowaniu Gears Tactics jako istotnego projektu.

  • Premiera: 28 kwietnia 2020
  • Platforma: PC (Xbox One w przyszłości)
  • Wersja językowa: brak informacji
  • Producent: The Coalition / Splash Damage
  • Wydawca: Xbox Game Studios
  • Wydawca PL: Microsoft Polska

Premiera, Game Pass

Gears Tactics zadebiutuje na PC już 28 kwietnia 2020 roku. Gra będzie dostępna zarówno w Windows Store, jak też na platformie Steam.

Wersja konsolowa na Xbox One ukaże się później. Konkretna data premiery tej wersji nie jest jeszcze znana.

Gra będzie oczywiście dostępna w ramach abonamentu Xbox Games Pass, także na PC od dnia premiery. Zamawiając pre-order lub grając jako subskrybent Game Pass Ultimate otrzymamy zestaw Thrashball Cole Character Pack, czyli żołnierza Augustusa Cole'a ze specjalnym pancerzem.

gearsbonus

Fabuła i świat

Akcja Gears Tactics osadzona została 12 lat przed wydarzeniami z pierwszej części Gears of War. To w tym właśnie okresie pierwsze miasta na planecie Sera padają ofiarą ataków ze strony tajemniczej hordy Szarańczy.

Rząd jest w rozsypce, ale udaje się uformować niewielki oddział weteranów, którzy muszą przetrwać i zlikwidować Ukkona - wrogiego generała, który nadzoruje proces tworzenia kolejnych potworów atakujących ludzkość.

Główny bohater to Gabe Diaz, który na początku uratuje kilku żołnierzy, by stworzyć zgraną ekipę, która stawi czoła kosmitom. Historia ma być istotnym elementem Gears Tactics.

Większość map to przede wszystkim szare, brązowe i bure lokacje, które kojarzymy z pierwszej trylogii Gears of War. Mamy jednak do czynienia z prequelem, więc mniejsza część planety będzie zniszczona i odmieniona przez działania Szarańczy.

GT_Gameplay_1920x1080

Rozgrywka, gameplay

Twórcy trzymają jeszcze w tajemnicy wiele szczegółów na temat rozgrywki w Gears Tactics. Wiadomo jednak, że jest to turowa strategia taktyczna w stylu nowych odsłon serii XCOM.

Produkcja nie będzie jednak równie wymagająca i rozbudowana. Deweloperzy chcą skupić się przede wszystkim na intensywnej, brutalnej walce. Ukończenie kampanii ma zająć nawet 40 godzin.

Istotnym elementem zabawy jest modyfikowanie ekwipunku naszych żołnierzy - zarówno customizacja zbroi, jak i uzbrojenia. Różne rodzaje broni będą skuteczne przeciw innych wrogom i okażą się przydatne w różnych sytuacjach.

Nie zabraknie też walk z potężnymi bossami, a misje będą wiązały się często z różnymi celami, a nie tylko z koniecznością zabicia przeciwników. Zajmiemy się między innymi ratowaniem porwanych ludzi.

Nie zabraknie oczywiście charakterystycznego dla gier tego typu wykorzystania osłon, by zmniejszać szansę na otrzymanie obrażeń. Odpowiednie ustawienie żołnierzy jest kluczem do sukcesu.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami