Final Fantasy 7 Remake tytułem na wyłączność PS4 do kwietnia 2021 roku

Dłużej niż planowano.

Square Enix wydłużyło okres, przez który Final Fantasy 7 Remake będzie tytułem na wyłączność PlayStation 4. Decyzję podjęto ze względu na niedawne przesunięcie premiery gry.

Do tej pory informacja na pudełku produkcji wskazywała, że tytuł będzie dostępny tylko na konsoli Sony do 3 marca 2021 roku. Wydawca zaktualizował jednak okładkę, z której teraz wynika, że na platformach innych niż PS4 pozycja ukaże się najwcześniej 10 kwietnia 2021 roku.

final_fantasy_7_remake_wylacznosc
Zaktualizowana okładka Final Fantasy 7 Remake

Zmiana związana jest oczywiście z opóźnieniem Final Fantasy 7 Remake - niedawno ogłoszono, że na PlayStation gra trafi nie 3 marca a 10 kwietnia. Przesunięcie premiery automatycznie wydłużyło okres czasowej wyłączności.

Na razie nie jest jasne, na jakich dokładnie platformach pojawi się gra po 12 miesiącach. Spekuluje się jednak, że ukaże się na PC - szczególnie, że w plikach nieudostępnionego na razie dema produkcji odnaleziono odniesienia do wersji komputerowej.

Zobacz: Final Fantasy 7 Remake - premiera i najważniejsze informacje

Remake Final Fantasy 7 to odświeżona wersja tytułu z 1997 roku. Projekt powstaje od podstaw: twórcy przygotowują nie tylko nowe modele poszczególnych postaci, ale również mechanizmy rozgrywki. Przebudowują też niektóre fragmenty fabuły.

Zobacz: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Warto zaznaczyć, że twórcy podzielą grę na kilka części - najprawdopodobniej trzy. Pierwsza obejmie sekwencję toczącą się w mieście Midgar, ale ukończenie rozdziału zajmie graczom około 30 godzin (w oryginale metropolię opuszczamy po 6 godzinach).

Źródło: Siliconera

Następnie: Ubisoft wyda pięć dużych gier do kwietnia 2021 roku. Nieoficjalnie: w tym Far Cry i Assassin's Creed

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami