Darmowe Legbreaker to platformówka, w której każdy skok łamie nogi postaci

Nietypowa produkcja.

Niezależny deweloper Azaan Lambkin przygotował Legbreaker - darmową platformowkę, opartą na niecodziennym mechanizmie rozgrywki. Tytuł powstał w ramach skierowanego do projektantów konkursu Finally Finish Something 2020.

Produkcja dostępna jest bezpłatnie dla wszystkich zainteresowanych za pośrednictwem serwisu itch.to. Jeżeli jednak graczom spodoba się tytuł, mogą wesprzeć autora pozycji poprzez wpłatę dowolnej kwoty.

Legbreaker wyróżnia fakt, że każdy skok głównego bohatera łamie jedną nogę prowadzonej postaci. To oznacza, że na danym etapie można skoczyć tylko dwa razy - później podopieczny przemieszcza się po planszy, czołgając się.

Każdy poziom - wypełniony platformami i nie tylko - stanowi więc odrębną zagadkę, którą trzeba rozwiązać. Gracze muszą obrać odpowiednią drogę do wyjścia z lokacji, ostrożnie planując kolejne ruchy oraz skoki.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że upadek postaci na ziemię nie oznacza porażki. Okazuje się bowiem, że w pozycji leżącej bohater potrafi przemieszczać się pomiędzy niewielkimi przepaściami, co można wykorzystać, by dotrzeć do celu.

legbreakers_darmo
Po złamaniu nóg, postać czołga się

Na kolejnych etapach pojawiają się dodatkowe elementy, w tym pułapki z kolcami i sprężyny, które gwarantują bonusowe skoki. Do tego przesuwane pudelka, służące do aktywowania przełączników, które otwierają zablokowane przejścia.

Sterowanie w Legbreaker jest stosunkowo proste i obejmuje jedynie sześć klawiszy - odpowiedzialnych za ruch, skok i rozmowę z napotkanymi postaciami oraz restart planszy. Całość okraszona jest minimalistyczną oprawą wizualną.

Źródło: itch.to

Następnie: Użytkownicy Steama w 2019 roku grali niemal 21 miliardów godzin

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami