Twórcy Bayonetty chcieliby wrócić do Scalebound - anulowanej gry na Xbox One i PC

"Uwielbiamy ten projekt".

Twórcy Bayonetty i Nier: Automata ze studia Platinum Games są zainteresowani powrotem do Scalebound - skasowanego projektu, który miał ukazać się tylko na Xbox One i PC.

O możliwość wznowienia prac nad anulowaną produkcją zapytali nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera w wywiadzie przeprowadzonym ze współzałożycielami japońskiego zespołu - Atsushim Inabą i Hidekim Kamiyą.

- To dobre pytanie! Ale to była marka w pełni kontrolowana przez Microsoft. Cokolwiek stanie się z projektem, nie możemy nic zrobić, chyba że koncern da nam zielone światło. Uwielbiamy jednak grę i jeżeli pojawiłaby się okazja, chcielibyśmy do niej powrócić - wyjaśnia Inaba.

scalebound
Smok miał odegrać dużą rolę

Pierwsze informacje o Scalebound pojawiły się w czerwcu 2014 roku. Za produkcję odpowiadał wspomniany Kamiya - w grze wcielalibyśmy się w bohatera zaprzyjaźnionego ze smokiem, który miał wspomóc nas w walce.

Tytuł zmierzał na Xbox One i PC, ale trzy lata temu Microsoft poinformował o skasowaniu projektu. Przedstawiciele koncernu z Redmond tłumaczyli wówczas, że decyzję podjęto „po dokładnym rozważeniu sytuacji”.

Niedawno studio Platinum Games rozpoczęło nowy etap działalności. Studio postanowiło na własną rękę wydać - za zgodą Nintendo - remaster The Wonderful 101, korzystając z pomocy funduszy gromadzonych w ramach internetowej zbiórki.

W związku z tym niektórzy zaczęli zastanawiać się, czy Japończycy przejmą i we własnym zakresie dokończą lub przygotują od nowa Scalebound. Microsoft nie jest jednak najwyraźniej zainteresowany projektem.

Następnie: Ghost pojawi się w Call of Duty: Modern Warfare - sugeruje nowe wideo

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami