Dan Houser opuszcza Rockstar - współzałożyciel studia, producent i scenarzysta GTA oraz RDR

Po 22 latach.

Dan Houser odchodzi z Rockstar Games. Oficjalnie opuści studio 11 marca - poinformowali w krótkim oświadczeniu przedstawiciele wydawnictwa Take-Two.

„Jesteśmy niezwykle wdzięczni za jego wkład i udział przy wielu projektach” - napisano w wiadomości, zaznaczając później, że Rockstar to studio odpowiedzialne za jedne z najlepiej ocenianych gier i dodając, że firma skupia się na kolejnych produkcjach.

dan
Dan Houser (po prawej), zdjęcie: DICE Summit

Houser był producentem praktycznie każdej gry Rockstara od czasów GTA: London 1969. Był też jednym z głównych scenarzystów wielu tytułów, w tym Maxa Payne'a 3, GTA 5, obu części Red Dead Redemption czy Bully.

Dan był też współzałożycielem studia - razem ze swoim bratem Samem.

Byli pracownicy Rockstara wspominali Housera jako niezwykle pracowitego. Mówili, że dla wszystkich było zawsze oczywiste, że jeśli trzeba zacząć tworzyć scenariusz, to zajmie się nim Dan. Craig Conner podkreślał w wywiadzie z 2014 roku, że Houser „jest jak maszyna”.

Źródło: Street Insider

Następnie: Fallout 76 trafi na Steama 7 kwietnia - wraz z aktualizacją z NPC

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami