Path of Exile - loot, przedmioty: które zbierać, które sprzedawać

Jakie itemy warto podnosić.

Podczas rozgrywki w Path of Exile, z potworów wylatywać będą setki różnorakich przedmiotów - mikstur, elementów wyposażenia, walut czy kamieni umiejętności. Z uwagi na mocno ograniczoną przestrzeń w skrzyni, nie dasz rady podnosić wszystkiego - na które przedmioty warto więc zwracać uwagę, a które bezwzględnie ignorować?

Zacznijmy od tego, iż zainstalować warto modyfikację do filtrowania przedmiotów. Sprawia ona, iż na ekranie nie będą wyświetlane bezwartościowe śmieci, które hurtowo upuszczane są przez wrogów - w zależności od dostosowania filtru, będą tam pojawiać się wartościowe, rzadkie przedmioty i waluty, bądź tylko konkretne przedmioty, na których nam zależy. Więcej o systemie filtrowania znaleźć można w rozdziale Filtr lootu, Filterblade.

Gdy filtrowanie za nami, pora zabrać się za główną kwestię - które przedmioty warto podnosić? Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi, gdyż wszystko zależy od etapu, na jakim jesteśmy, klasy, którą gramy i tego, czy chcemy bawić się w intensywny handel z innymi graczami.

Jeśli dopiero rozwijamy postać i ciągle zmieniamy przedmioty, naturalnym jest, iż należy podnosić te elementy ekwipunku, które pozwolą nam lepiej wyposażyć postać. Warto tutaj skupić się przede wszystkim na wolnych miejscach na kamienie umiejętności (1) , by możliwie szybko uzyskać dostęp do ich maksymalnej ilości (4 kamienie dla butów, rękawic i hełmu, 3 dla broni jednoręcznych i tarcz i 6 dla broni dwuręcznych i pancerzy na tors).

070

Bezwzględnie należy podnosić wszelką walutę, esencje, mapy, czy karty - te zawsze wykorzystać można do pozyskania bardziej wartościowych przedmiotów bądź po prostu do handlu z innymi graczami. Warto też podnosić przedmioty z atrybutem Quality (2) - w przypadku elementów pancerza pozwoli dzięki temu pozyskać walutę Armourer's Scrap, w przypadku broni będzie to Blacksmith's Whetstone, dla mikstur Glassblower's Bauble, a kamieni umiejętności Gemcutter's Prism.

071

Dużo zależy też po prostu od wartości rynkowej przedmiotu. O ile w pierwszych godzinach rozgrywki nie będziesz w stanie ocenić czy dany przedmiot unikalny jest coś wart, o tyle posiłkować można się stronami przeznaczonymi do handlu - jak poe.trade - gdzie wystarczy wpisać nazwę unikalnego przedmiotu bądź wyszukać taki o podobnych statystykach do naszego, by poznać orientacyjną cenę (3) .

072

Generalnie warto trzymać się zasady, iż nie ma sensu handlować przedmiotami, których nie będziemy w stanie sprzedać za przynajmniej kilka sztuk waluty Chaos Orb - pochłonie to po prostu za dużo cennego czasu, który spędzić można na samodzielnym farmieniu waluty. Często wartościowymi przedmiotami będą te, które mają maksymalną ilość gniazd, w dodatku połączonych ze sobą - w takim przypadku nawet zwykły, biały przedmiot kosztować może dziesiątki sztuk Chaos Orb.

Można też, rzecz jasna, zdecydować się wydać kilkadziesiąt złotych na zakup dodatkowych zakładek w skrzyni. W tym celu otworzyć należy skrzynię, kliknąć na ikonkę +(4) przy kartach skrzyni, by przenieść się do sklepu.

073

Tutaj do wyboru będzie wiele opcji - zdecydować można się na 6 zakładek Premium (5) bądź zakładkę Quad (6) , która posiada 4x większą powierzchnię niż zakładka normalna. Można też zdecydować się na zakup specjalistycznych zakładek - do waluty (7) , map (8) czy trybu Delve (9) .

074

Następnie: Path of Exile - bronie: Wands, różdżki

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - handel z innymi graczami

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami